Ostatnie pożegnanie śp. dyrektor Marii Filińskiej.

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci pani Marii Filińskiej, wieloletniej dyrektor Szkoły Podstawowej w Bartnikach i oddanej nauczycielki kolejnych pokoleń mieszkańców gminy Przasnysz.

Świętej pamięci Maria Filińska swoją karierę nauczycielską rozpoczęła w roku 1973 w placówkach na terenie gminy Jednorożec. Od 20 sierpnia 1979 roku podjęła pracę jako nauczyciel Zbiorczej Szkoły Gminnej w Krępie Nowej – punkt filialny w Bartnikach. Od 16 lutego 1989 roku do 31 sierpnia 2000 roku pełniła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Bartnikach.

Przez wiele lat rzetelnie i odpowiedzialnie realizowała zadania związane z powierzonym stanowiskiem. Dbała o jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju wychowanków w atmosferze szacunku dla otoczenia i każdego człowieka.

W swojej pracy pedagogicznej na pierwszym miejscu zawsze stawiała sprawy uczniów, dlatego zadania statutowe szkoły wypełniane były przez Nią z oddaniem i zaangażowaniem.

Za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej kilkakrotnie była wyróżniana nagrodami przez Wójta Gminy Przasnysz, a także Kuratora Oświaty i Wychowania.

Pogrzeb śp. Marii Filińskiej odbędzie się w niedzielę, 28 kwietnia w Przasnyszu. Wyprowadzenie ciała nastąpi o godzinie 14.00.


Źródło UG Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
5 lat temu

Moje kondolencje.

Asia
Asia
5 lat temu

🙁