OSP Węgra i OSP Bogate w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym

Od 11 listopada, decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej dwie jednostki z powiatu przasnyskiego zasilą Krajowy System Ratowniczo – Gaśniczy.

 

Celem Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, które są podejmowane w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia oraz mienia przez straże pożarne. System ten stanowi integralną część systemu bezpieczeństwa państwa.

W lipcu 2022 roku przedstawiciele OSP Bogate podpisali porozumienie z wójtem gminy Przasnysz i KP PSP w sprawie rozpoczęcia procedury włączenia ich jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

– Położenie jednostki OSP Bogate ma charakter strategiczny z uwagi na zabezpieczenie operacyjne gminy i powiatu. Usytuowane jest w południowej części powiatu przasnyskiego przy drodze krajowej nr 57. Natężenie ruchu drogowego jest tu duże i często dochodzi do wypadków komunikacyjnych, a także pożarów. Włączenie OSP Bogate do KSRG w znacznym stopniu umożliwi rozwój jednostki. Sprzęt strażacki, a także potencjał ratowniczy będzie lepiej wykorzystywany – tak swoją prośbę motywowali strażacy z OSP Bogate.

 

11 listopada Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej włączył do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego nowe jednostki. Wśród nich znalazła się dwie z terenu powiatu przasnyskiego. Są to jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrze (gmina Czernice Borowe) oraz OSP w Bogatem (gmina Przasnysz).

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments