OSP w Rostkowie doposażyło swoje zaplecze gastronomiczne

Jednostka OSP w Rostkowie w ramach programu „Wspieranie rozwoju gospodyń aktywnych społecznie” zakupiła sprzęt kuchenny, który ma służyć społeczności lokalnej.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Rostkowie pod koniec listopada 2022 roku zakończyła realizację zadania pod nazwą „Doposażenie zaplecza gastronomicznego OSP w Rostkowie” w ramach programu „Wspieranie rozwoju gospodyń aktywnych społecznie” ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Wydział Rolnictwa, Żywności i Rozwoju Obszarów Wiejskich.

– Celem realizacji zadania jest aktywizacja i rozwój kobiet oraz społeczności w środowisku wiejskim na Mazowszu poprzez doposażenie organizacji pozarządowych, w których działają gospodynie aktywne społecznie, w niezbędny sprzęt, czego skutkiem będzie wzrost sprawności ich działania oraz zwiększenie liczby organizowanych przez nie przedsięwzięć. Zakupiony sprzęt ma realnie i bezpośrednio wpływać na realizacje celów przedstawionych w ogłoszeniu oraz w mierzalny sposób pokazywać wzrost sprawności działalności organizacji – informują organizatorzy konkursu.

 

Jednostce OSP Rostkowo udało się pozyskać kwotę 7 tys. złotych, za którą zakupili zestaw garnków, 2 patelnie, ekspres do kawy, warnik do wody, robot kuchenny i frytkownicę.

– Sprzęt znajduje się na wyposażeniu strażnicy OSP w Rostkowie i służy społeczności lokalnej – informuje Urząd Gminy Czernice Borowe.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments