Odjazdowy Bibliotekarz 2015

Już po raz trzeci Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu zorganizowała rajd rowerowy, w którym wzięli udział miłośnicy książek i rowerów.

W sobotni poranek 30 maja na starcie stanęło 40 osób. Trasa wiodła szlakiem przasnyskich bibliotek. Po raz pierwszy odwiedziliśmy bibliotekę klasztorną OO. Pasjonistów. Uczestnicy rajdu mieli niepowtarzalną okazję zwiedzania podziemi klasztoru, klasztornych ogrodów, obejrzenia XVII wiecznych ornatów i starodruków będących w zbiorach tutejszej biblioteki. Po odwiedzeniu wszystkich placówek bibliotecznych znajdujących się w naszym mieście: Biblioteki Pedagogicznej i Filii MBP, okrężną drogą przez Bartniki dotarliśmy do parku linowego GIBON. Tutaj czekał na nas ciepły posiłek. Nie zabrakło także konkursów literackich i sprawnościowych. Do naszej grupy na tym etapie dołączyli uczestnicy rajdu rowerowego pracowników firmy KROSS S.A..

Sobotni pogodny dzień był pełen atrakcji, zabawy i radości.

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom: Bibliotece Pedagogicznej w Przasnyszu, Fundacji SCALAM, Przeorowi Zakonu OO. Pasjonistów O. Wiesławowi Wiśniewskiemu CP oraz bankowi BNP Paribas oddział w Przasnyszu.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments