Od września wyższa stawka za wyżywienie dziecka w żłobku miejskim w Chorzelach

W czasie ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Chorzele, radni uchwalili zwiększenie opłaty za wyżywienie dziecka w żłobku miejskim. Dzienna opłata wzrośnie o „złotówkę”.

 

Opłata za dzienne wyżywienie dziecka w żłobku prowadzonym przez Gminę Chorzele wzrosła z 6 do 7 zł.

– W chwili obecnej maksymalna wysokość opłaty za dzienne wyżywienie dziecka w Żłobku Miejskim w Chorzelach wynosi 6 zł dziennie. Kwota ta została ustalona jako wydatki ponoszone na zakup produktów potrzebnych do przygotowania pełnowartościowych posiłków dla dzieci – tzw. „wsad do kotła”. W skład wymienionej stawki żywieniowej wchodzą koszty przygotowania I i II śniadania, dwudaniowego obiadu i podwieczorku. W związku z wzrostem cen zakupu produktów żywieniowych w/w kwota stała się niewystarczająca – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

 

– Podwyższenie maksymalnej wysokości opłaty za dzienne wyżywienie dziecka w Żłobku Miejskim w Chorzelach od dnia 01 września 2022r. pozwoli na przygotowywanie posiłków dla dzieci na tym samym poziomie jakościowym – pełnowartościowych, zróżnicowanych, zgodnych z normami i zaleceniami, dostosowanych do wszelkich wymagań, z produktów najwyższej jakości pochodzących od sprawdzonych dostawców – poinformowano.

Zgodnie z art. 58 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 2011r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 wysokość opłaty oraz opłaty dodatkowej za pobyt dziecka w żłobku lub klubie dziecięcym utworzonym przez jednostki samorządu terytorialnego albo u dziennego opiekuna zatrudnionego przez jednostki samorządu terytorialnego oraz maksymalną wysokość opłaty za wyżywienie ustalają, w drodze uchwały, odpowiednio rada gminy, rada powiatu lub sejmik województwa.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments