Od stycznia wyższe opłaty za prąd.

Niestety, musimy się przygotować na to, że od stycznia 2021 roku wzrosną opłaty za energię elektryczną. Dla przeciętnego gospodarstwa domowego może to być ponad 100 złotych więcej, niż w latach poprzednich.

 

Większe płaty za energię elektryczną związane są z wejściem w życie, od stycznia 2021 roku, nowej, dodatkowej opłaty mocowej. Jej wprowadzenie ma pomóc w zebraniu środków finansowych na modernizację elektrowni lub budowę nowych, a także zapewnić rezerwy energii na wypadek większego jej zużycia. Niestety koszty te poniesie każdy odbiorca.

Początkowo opłata mocowa miała wejść w życie w październiku 2020 roku, ale jej wprowadzenie zostało przesunięte o kilka miesięcy, ze względu na panującą pandemię koronawirusa.

Od 1 stycznia 2021 roku opłata zostanie doliczona do każdego rachunku. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wykonało wstępne wyliczenia. Według nich ma ona wynieść 45 zł na każdą MWh, czyli około 10% miesięcznego rachunku. Urząd Regulacji Energetyki ma podać konkretne stawki do 30 września 2020 roku.

 

w.b.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
QWERTY
QWERTY
2 lat temu

A czy czasem opłata za przesył nie jest tą opłatą na modernizacje lini kablowych i budowę nowych sieci elektrycznych?? Może to jest opłata na inwestowanie nietrafionych pomysłów partii rządzącej?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  QWERTY

Masz na myśli ten miliard utopiony w elektrowni w Ostrołęce ? Oj tam, oj tam, swoi przytulili co trzeba. Podatnik się zrzuci i będzie ok. Ważne że jak Sikorski zjadł ośmiorniczki za 400 zł na koszt podatnika to był raban na pół Polski. Miliardami nikt się teraz nie przejmuje.

Buba
Buba
2 lat temu

Kolejna „opłata” którą nam funduje rząd. oczywiście nie „podatek”. na modernizację zbierają? a przez lata to na co zbierali, w tych opłatach za przesył, za gotowość czy tam jak zwał? złodzeje!

Buba
Buba
2 lat temu

p.s. chciałem pochwalić stronę infoprzasnysz. macie rzetelnme i szybkie info. od dawna korzystam z tego portalu w zamian za wiadomosci z onet, wp, i innych portali gdzie informacja główna to „newsy pudelkowe” ściek i klikanie w linki. pozdr.

Cezary
Cezary
2 lat temu

Od razu widać kto prowadzi portal – ludzie partii rządzącej 🙂

Opłata mocowa – to nie podatek,
Akcyza – to nie podatek, itp.

Wstyd mieć taki rząd który dezinformuje swoje państwo. Wszystko żeby tylko spełnić obietnice wyborcze, których i tak spełnić do końca nie mogą.

Przeciętny Polak każdego roku pracuje do czerwca na państwo, a potem dopiero zarabia, ale rządzących to nie interesuje, ich tylko interesuje władza i pieniądze.

W samorządach terytorialnych też Panie …