Ochotnicze Straże Pożarne z powiatu przasnyskiego otrzymają wsparcie na nowy sprzęt

Radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o przekazaniu wsparcia dla jednostek OSP z terenu naszego województwa. Strażacy ochotnicy z powiatu przasnyskiego  zostaną doposażeni w profesjonalny sprzęt i lekki samochód ratowniczy.

 

Tylko w ubiegłym roku Ochotnicze Straże Pożarne wyjeżdżały do akcji ponad 55 tys. razy, z czego do samych pożarów odnotowano 20 tys. wyjazdów. Aby mogły działać sprawnie, potrzebują odpowiedniego wyposażenia. Samorząd województwa mazowieckiego od 15 lat doposaża mazowieckie jednostki OSP.

 

– Gminy zgłaszają się do nas o pomoc praktycznie przez cały rok – zauważa marszałek Adam Struzik. – Szczególnie trudny dla druhów jest czas pandemii, kiedy wszystkie służby są w pełnej gotowości. Ale gotowość to jedno. Aby ochotnicy mogli jak najlepiej wywiązywać się z powierzonych im zadań i uczestniczyć w różnego rodzaju akcjach potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Sukcesywnie więc doposażamy OSP. W sumie od 2006 r. na wsparcie mazowieckich jednostek przekazaliśmy ponad 100 mln zł.

 

Pomoc samorządu trafi do 34 jednostek OSP z subregionu ostrołęckiego, z czego 5 do powiatu przasnyskiego:

– Zwycięzcą może się czuć OSP Krasne, do której popłynie 80 000,00 zł na nowy lekki specjalny samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą.

– W gminie Czernice Borowe, wsparcie w wysokości 20.000,00 na sprzęt specjalistyczny otrzyma OSP Węgra.

– W gminie Czernice Borowe pomoc w wysokości 3 250,00 zł na komplet odzieży ochrony indywidualnej strażaka i sprzętu specjalistycznego otrzyma także OSP Pawłowo Kościelne.

OSP Jednorożec dostanie 20 000,00 zł na komplety odzieży ochrony indywidualnej strażaka i sprzęt specjalistyczny.

– Z gminy Jednorożec wsparcie w takiej samej wysokości dostanie OSP Ulatowo-Pogorzel. Za 20 000,00 zł zostaną zakupione komplety odzieży ochrony indywidualnej strażaka.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments