Obywatelski Konwój Humanitarny ze statuetką Mazowieckich Barw Wolontariatu. Nie zabrakło wzruszeń [VIDEO]

Przasnyski Obywatelski Konwój Humanitarny został laureatem tegorocznej edycji Mazowieckie Barwy Wolontariatu w kategorii wolontariat grupowy. Uroczysta XII gala odbyła się w poniedziałek, 19 grudnia w Teatrze Warszawskiej Opery Kameralnej.

 

Obywatelski Konwój Humanitarny Przasnysz został laureatem w kategorii wolontariat grupowy. Wolontariusze z Przasnysza zostali wybrani jako jedna z 21 zgłoszonych grup z całego Mazowsza.

– Jak się okazuje są Państwo bezkonkurencyjni – mówili w trakcie uroczystości gospodarze.

Nagrodę w imieniu Konwoju odebrał Arkadiusz Szweda. W czasie uroczystości nie krył wzruszenia.

– W imieniu całego Konwoju chcielibyśmy podziękować za docenienie nas. Zabrakło tu dziś z nami kilku osób. Chciałbym wspomnieć Bartka, Monikę Kasię, Jarka, Agnieszkę, którzy z nami nie przyjechali. Tak naprawdę ta nagroda nie należy się nam. Ta nagroda należy się tym wszystkim, którzy nas wspierają, To niezliczone armie ludzi, których nie sposób wymienić. Sami byśmy nic nie zrobili. Dziękujemy – powiedział.

 

Wolontariusze działają w całym powiecie już od dłuższego czasu. Pomagają zebrać pieniądze na leczenie dzieci, pomagają kiedy kogoś dotknie nieszczęśliwe zdarzenie losowe. Prowadzą zbiórki, przygotowują charytatywne wydarzenia i imprezy, ale także organizują pomoc rzeczową, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Wolontariusze zjednoczyli się po wybuchu wojny na Ukrainie. To właśnie chęć niesienia pomocy walczącej Ukrainie spowodowała, że postanowili zawiązać nieformalną grupę  i nadać jej nazwę: Obywatelski Konwój Humanitarny.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacus
Jacus
1 rok temu

Gratuluję, dolozylem do tego interesu ponad 500 zł. Mi nikt nie dołożył złotówki do paliwa za jazdę nie wiem jak mieli etatowi, nie chce mi się wierzyć, że za każdą jazdę płacili z własnej kieszeni. Jednorazowych „wolontariuszy” było sporo ale jak każdy zobaczył jak to wygląda od środka to odpuszczał sobie. Prawda była taka, że szli na żywioł, na granicy wyrywano sobie ludzi aby ich zabrać i zawieźć, mimo stojacych autobusów.

Korsarz
Korsarz
1 rok temu
Reply to  Jacus

Zaraz na listach do rady miasta ich zobaczysz

Monika
Monika
1 rok temu
Reply to  Korsarz

Nawet jeśli, to chyba lepiej mieć kogoś, kto pokazał, że potrafi pomagać, nie jest obojętny na krzywdę ludzką, potrafi zorganizować duży event. Czy może lepiej mieć w radzie miasta darmozjada, awanturnika o niespełnionych ambicjach politycznych, który tylko blokuje działanie w mieście i nie lubi ludzi, albo wybiera własny interes polityczny?

lll
lll
1 rok temu
Reply to  Monika

Jest taki ? Który , powinniśmy wiedzieć.

Jaś
Jaś
1 rok temu
Reply to  Korsarz

Myślę, że ludzi z aktualnego Konwoju nie zobaczysz ale, z innego stowarzyszenia na pewno ….

lll
lll
1 rok temu
Reply to  Korsarz

Z tego drugiego stowarzyszenia Arena dobra na pewno.

Edek
Edek
1 rok temu
Reply to  Korsarz

Ciebie