Obchody święta 2. ORel Przasnysz na sportowo [FOTO]

24 kwietnia w ramach tegorocznych obchodów święta 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu odbył się szereg imprez towarzyszących, m.in. akcja HDK, turniej piłki nożnej o puchar Dowódcy 2. ORel oraz bieg Radioelektronika.

 

– Wzorowa współpraca pomiędzy przasnyskim Ośrodkiem a instytucjami i organizacjami z terenu powiatu, miasta i gminy Przasnysz zaowocowała bardzo wysoką frekwencją podczas wszystkich organizowanych przez nas imprez. Razem z burmistrzem miasta Przasnysz oraz zarządem Klubu KS Przaśnik Przasnysz doszliśmy do wniosku, że sport poprzez swoje specyficzne cechy, wartości i wyzwalane emocje jest najlepszym narzędziem integracji społecznej.” – skomentował płk dypl. Bogusław Postek.

 

W turnieju piłki nożnej rozgrywanym na terenie kompleksu sportowego OSiR w Przasnyszu wzięło udział 7 reprezentacji, m.in: władz samorządowych, policji, szkół o profilu mundurowym z Przasnysza i Ostrołęki, żołnierzy oraz sympatyków 2. ORel.  W duchu sportowej rywalizacji zostały wyłonione 3 najlepsze drużyny. Po zakończeniu zmagań wybrano również króla strzelców, najlepszego bramkarza, najwszechstronniejszego zawodnika turnieju oraz najstarszego uczestnika zawodów. Wyniki sportowej rywalizacji przedstawiają się następująco:

  1. miejsce – 2. Ośrodek Radioelektroniczny,
  2. 2 miejsce – OLD BOY Przasnysz,
  3. 3 miejsce – ZSP im. mjr Henryka Sucharskiego w Przasnyszu.

Wręczenia nagród dokonał Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego – płk dypl. Bogusław Postek.

– W piłkarskim żargonie przyjęło się stwierdzenie, że bycie piłkarzem jest jak służba wojskowa. Przede wszystkim trzeba grać i wykonywać polecenia trenera. Najważniejsze w czasie dzisiejszych zawodów nie były jednak puchary, lecz dobra zabawa i integracyjna atmosfera. Osobiście uważam, że aktywność sportowa podnosi wiarę we własne siły, uczy nas koncentracji, ale także poszukiwania rozwiązań, kreatywności i dystansu do samych siebie oraz otoczenia. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za podjęcie tego wyzwania i udział w turnieju – stwierdził.

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments