Nowy tor na linii Ostrołęka – Chorzele. Gotowe są perony na wszystkich stacjach

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowały nowy tor do sprawnych podróży na linii Ostrołęka – Chorzele. Gotowe są perony na wszystkich stacjach i przystankach. Zarządca infrastruktury realizuje inwestycję wartą ok. 347 mln złotych. – Reaktywowana, w połowie 2023 r., po 22 latach trasa poprawi warunki komunikacji i zwiększy potencjał gospodarczy i atrakcyjność regionu – informuje PKP PLK S.A.

 

Na całym, blisko 60 kilometrowym odcinku modernizowanej linii Ostrołęka – Chorzele specjalne maszyny szlifowały nowy tor.

– Zakończona została budowa ścianek peronowych na wszystkich stacjach i przystankach osobowych. Na stacji Ostrołęka i Grabowo oraz przystankach Parciaki i Raszujka wykonano nawierzchnię peronów. Ustawiono wiaty, ławki, gabloty i tablice informacyjne. Na stacji Ostrołęka zamontowano sieć trakcyjną. W nowo wybudowanym Lokalnym Centrum Sterowania w Ostrołęce montowane są nowe komputerowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym – informuje zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

– Gotowy jest most kolejowy nad Narwią. Nasunięto nową 245 metrową stalową konstrukcję, ułożono tor i przygotowano chodniki. Obecnie na moście montowany jest miejski rurociąg kanalizacji sanitarnej – podaje.

Prace obecnie przeniosły się na przystanki Nowa Wieś, Zabiele Wielkie, Olszewka i stację Chorzele. W tych lokalizacjach układana jest nawierzchnia na peronach. Na koniec roku zaplanowano szlifowanie toru na rozjazdach i 19 przejazdach kolejowo – drogowych reaktywowanej linii.

Prace pomiędzy Ostrołęką a Chorzelami zaplanowano do połowy 2023 roku. Ostatni pociąg na tej linii pojechał w czerwcu 2001 roku. Średnia prędkość na linii wynosiła 35 km/h, a podróż zajmowała około 1 godziny i 40 minut. Po zakończeniu modernizacji, linia będzie dostosowana do prędkości 120 km/h (80 km/h dla pociągów towarowych). Czas przejazdu z Ostrołęki do Chorzeli przewidywany jest na około 50 minut dla pociągów regionalnych.

 

Projekt „Modernizacja linii kolejowej nr 35 na odcinku Ostrołęka-Chorzele” ma wartość około 347 mln zł i ubiega się o częściowe finansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
29 dni temu

No super. Teraz czekamy na Sz. P. Pasażerów. Gdzie zapisy? Powiem, że powinni robić wycieczki Szlakiem Bartnym dawnej Puszczy Kurpuowskiej….

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
29 dni temu

Super hiper fajnie. Będzie wielkie otwarcie i bardzo długa wstęga.
Tylko ile osób codziennie przemieszcza się z Chorzel do Ostrołęki? Z czego ta linia ma się utrzymać? Przecież nie z biletów. Powiat będzie sponsorował?

Tutejszy
Tutejszy
29 dni temu

Drogi Panie Marku wszystko chciałby Pan wiedzieć…Może jeszcze to kto jedzie w konkretnym kierunku,w danym aucie i o danej godzinie?? Ludzie z aut przesiądą się do pociągu a Ci co nie mają żadnego środka lokomocji będą bardzo zadowoleni z tych pociągów

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
28 dni temu
Reply to  Tutejszy

Oczywiście że będą zadowoleni. Nie wątpię w to. Tylko ilu ich będzie? Utrzymanie basenu przy tych kosztach to jest pikuś.

Marta
Marta
28 dni temu
Reply to  Tutejszy

Szczególnie emeryci… raz w tygodniu na targ do Chorzel pojadą…

Muhamad
Muhamad
28 dni temu

jak naplyna goscie POKO tlumnie ze wschodu i zkoluje pakiety socjalne to spoko beda jezdzic kolejkami 😉
Powtorze kim sa sprawdzi sie po gwaltach.
Pomyslec ze mogliby juz stanowic potezna rozrastajaca mniejszosc gdyby nie pisdzielce.
Ukraincow POKO tez by wpuscilo wiec byloby miedzynarodowo i wiele jezykow, w tym i polski

Ktoś
Ktoś
27 dni temu
Reply to  Muhamad

Polska język, trudny język 🤣🤣🤣

Chorzelak
Chorzelak
27 dni temu

Hmm. Jeszcze sciezka rowerowa i chodnik by się przydał od jarmarkow do stacji Chorzele i mamy dopiero 21 wiek w mieście hahaha. Hmm albo taryfą ale Wójcik będzie miał kursów jak 1987 hehe