Nowy tor na linii Ostrołęka – Chorzele. Gotowe są perony na wszystkich stacjach

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowały nowy tor do sprawnych podróży na linii Ostrołęka – Chorzele. Gotowe są perony na wszystkich stacjach i przystankach. Zarządca infrastruktury realizuje inwestycję wartą ok. 347 mln złotych. – Reaktywowana, w połowie 2023 r., po 22 latach trasa poprawi warunki komunikacji i zwiększy potencjał gospodarczy i atrakcyjność regionu – informuje PKP PLK S.A.

 

Na całym, blisko 60 kilometrowym odcinku modernizowanej linii Ostrołęka – Chorzele specjalne maszyny szlifowały nowy tor.

– Zakończona została budowa ścianek peronowych na wszystkich stacjach i przystankach osobowych. Na stacji Ostrołęka i Grabowo oraz przystankach Parciaki i Raszujka wykonano nawierzchnię peronów. Ustawiono wiaty, ławki, gabloty i tablice informacyjne. Na stacji Ostrołęka zamontowano sieć trakcyjną. W nowo wybudowanym Lokalnym Centrum Sterowania w Ostrołęce montowane są nowe komputerowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym – informuje zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

– Gotowy jest most kolejowy nad Narwią. Nasunięto nową 245 metrową stalową konstrukcję, ułożono tor i przygotowano chodniki. Obecnie na moście montowany jest miejski rurociąg kanalizacji sanitarnej – podaje.

Prace obecnie przeniosły się na przystanki Nowa Wieś, Zabiele Wielkie, Olszewka i stację Chorzele. W tych lokalizacjach układana jest nawierzchnia na peronach. Na koniec roku zaplanowano szlifowanie toru na rozjazdach i 19 przejazdach kolejowo – drogowych reaktywowanej linii.

Prace pomiędzy Ostrołęką a Chorzelami zaplanowano do połowy 2023 roku. Ostatni pociąg na tej linii pojechał w czerwcu 2001 roku. Średnia prędkość na linii wynosiła 35 km/h, a podróż zajmowała około 1 godziny i 40 minut. Po zakończeniu modernizacji, linia będzie dostosowana do prędkości 120 km/h (80 km/h dla pociągów towarowych). Czas przejazdu z Ostrołęki do Chorzeli przewidywany jest na około 50 minut dla pociągów regionalnych.

 

Projekt „Modernizacja linii kolejowej nr 35 na odcinku Ostrołęka-Chorzele” ma wartość około 347 mln zł i ubiega się o częściowe finansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
1 rok temu

No super. Teraz czekamy na Sz. P. Pasażerów. Gdzie zapisy? Powiem, że powinni robić wycieczki Szlakiem Bartnym dawnej Puszczy Kurpuowskiej….

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Super hiper fajnie. Będzie wielkie otwarcie i bardzo długa wstęga.
Tylko ile osób codziennie przemieszcza się z Chorzel do Ostrołęki? Z czego ta linia ma się utrzymać? Przecież nie z biletów. Powiat będzie sponsorował?

Tutejszy
Tutejszy
1 rok temu

Drogi Panie Marku wszystko chciałby Pan wiedzieć…Może jeszcze to kto jedzie w konkretnym kierunku,w danym aucie i o danej godzinie?? Ludzie z aut przesiądą się do pociągu a Ci co nie mają żadnego środka lokomocji będą bardzo zadowoleni z tych pociągów

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Tutejszy

Oczywiście że będą zadowoleni. Nie wątpię w to. Tylko ilu ich będzie? Utrzymanie basenu przy tych kosztach to jest pikuś.

Marta
Marta
1 rok temu
Reply to  Tutejszy

Szczególnie emeryci… raz w tygodniu na targ do Chorzel pojadą…

Muhamad
Muhamad
1 rok temu

jak naplyna goscie POKO tlumnie ze wschodu i zkoluje pakiety socjalne to spoko beda jezdzic kolejkami 😉
Powtorze kim sa sprawdzi sie po gwaltach.
Pomyslec ze mogliby juz stanowic potezna rozrastajaca mniejszosc gdyby nie pisdzielce.
Ukraincow POKO tez by wpuscilo wiec byloby miedzynarodowo i wiele jezykow, w tym i polski

Ktoś
Ktoś
1 rok temu
Reply to  Muhamad

Polska język, trudny język 🤣🤣🤣

Chorzelak
Chorzelak
1 rok temu

Hmm. Jeszcze sciezka rowerowa i chodnik by się przydał od jarmarkow do stacji Chorzele i mamy dopiero 21 wiek w mieście hahaha. Hmm albo taryfą ale Wójcik będzie miał kursów jak 1987 hehe