Nowi przedsiębiorcy w powiecie przasnyskim otrzymali wsparcie finansowe

Wzorem poprzednich miesięcy, w budynku Starostwa Powiatowego w Przasnyszu odbyło się podpisanie umów na rozwój działalności gospodarczej. 26 lipca 2021 roku w obecności Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Przasnyszu Jadwigi Żuber oraz pracownicy PUP, ośmiu nowych przedsiębiorców uzyskało wsparcie finansowe na utworzenie nowych firm.

 

Starosta życząc przedsiębiorcom udanego startu, zapewnił o wsparciu ze strony Powiatu Przasnyskiego oraz zachęcił do włączenia się w działalność Rady Przedsiębiorczości. Rada jest otwarta na przedsiębiorców dużych i małych – z każdej branży, daje również okazję do przekazywania uwag zarówno samorządowcom gminnym jak i stronie rządowej za pośrednictwem władz powiatu.

 

Umowę zawarto z 8 osobami, a nowi przedsiębiorcy otrzymali wsparcie w wysokości do 25 000 złotych. Środki zostaną przeznaczone na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Nowo powstałe firmy będą świadczyć następujące usługi:

  1. ogólnobudowlane,
  2. remontowo-budowlane,
  3. krawieckie,
  4. stolarskie,
  5. meblarskie,
  6. fryzjerskie,
  7. dorabianie kluczy.

 

Do nowości należało przeprowadzone tym razem szkolenie z analizy ryzyka w prowadzeniu działalności gospodarczej. Swoją wiedzą podzielił się Pan Mariusz Cichowski, doświadczony przedsiębiorca, trener personalny i fascynat zdrowego stylu życia, społecznik.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments