Nowa nazwa ulicy w Przasnyszu do zmiany. Wkradł się błąd.

17 stycznia 2021 r. odbyła się uroczystość nadania nazwy bezimiennej uliczce, biegnącej od ul. Gołymińskiej, przeznaczonej pod zabudowę jednorodzinną. Nadano jej imię Bronisława Pawła Królickiego. Jak okazało się kilka tygodni później – błędnie.

 

Nazwanie ulicy imieniem Bronisława Pawła Królickiego pozwoliło uhonorować zasłużonego dla miasta mieszkańca, który prócz zapisania chlubnej wojennej karty, był również jednym z ojców założycieli Cechu Rzemiosł Różnych w Przasnyszu. Wkrótce wyszło na jaw, że pierwsze imię przasnyszanina brzmiało nie Bronisław, a Paweł, co wymusiło zmianę nazwy ulicy.

Do urzędu zgłosił się spadkobierca upamiętnionego mężczyzny, wskazując na złą kolejność imion. Na dowód swoich słów nadesłał kserokopię odpisu skróconego aktu urodzenia stryja z 1896 r. wystawionego przez parafię w Grudusku.

 

Aby dokonać zmiany nazwy ulicy na właściwą, konieczne było przyjęcie uchwały naprawczej. Radni pochylili się nad naprawieniem błędu na sesji 30 marca 2021 r. i jednogłośnie uznali, że poprawna nazwa ulicy powinna brzmieć: „Pawła Bronisława Królickiego”.

Szczęśliwie zmiana nie wymusza wymiany dokumentów mieszkańców, ponieważ przy wspomnianej ulicy jeszcze nikt nie został zameldowany. Czeka nas więc wymiana tabliczki, publikacja uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego oraz modyfikacja sporej liczby miejskich dokumentów.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
2 lat temu

Radni pochylają się nad głupotami a planu zagospodarowania przestrzennego jak nie było tak nie ma w całym mieście … Lenistwo i nic więcej

Konował
Konował
2 lat temu

Fotka jest, pic jest, a ludzie w uliczkach przy gołymińskiej nawet utwardzonych dróg nie mają. Najważniejsze przejście przy wojskowej i kamerki.

Ait
Ait
2 lat temu
Reply to  Konował

Kupiłeś działkę w polu to powinieneś wiedzieć, że asfaltu tam nie ma. Notabene ul. Gołyminska przez kilkadziesiąt lat była wybrukowana tzw. kocimi łbami, a przyległa ul. Kolejowa była ok 100 lat drogą gruntową. W dzisiejszych czasach ludność napływowa jest bardzo roszczeniowa i często zapomina, że do przystanku PKS chodziła przez redliny.

Konował
Konował
2 lat temu
Reply to  Ait

A jutro warunki zabudowy wydał? Specjalista od kamer? Chodników? Czy gwiazda telewizji?

Malena
Malena
2 lat temu

Niestety radni mądrością nie grzeszą… wystarczy podejrzeć sesję. Bardzo niski poziom merytoryczności. Sąsiednie miasta biją nas na głowę. Ale nie ma co się dziwić… nikt przy zdrowym umyśle nie pcha się w przasnyską politykę.

Konował
Konował
2 lat temu
Reply to  Malena

Dieta płynie😀

Janusz Radomski
Janusz Radomski
2 lat temu

Nowe rondo z uwagi na sąsiedztwo szltala proponuje nazwać imieniem co szpital tj. imieniem dr. W. Oczko co będzie bardziej orientowalo położenie szpitala powiatowego