Nie żyje mężczyzna znaleziony w pustostanie na ul. Świerczewo w Przasnyszu

15 lipca 2021r. w pustostanie na ul. Świerczewo przasnyska Policja ujawniła zwłoki 43 – letniego mieszkańca naszego miasta. Na posesji znajdował się również noszący ślady pobicia 56 – latek, który w ciężkim stanie trafił na oddział intensywnej terapii. Rozpoczęła się walka o życie mężczyzny. Niestety, jak udało nam się ustalić, 4 sierpnia przasnyszanin zmarł.

 

15 lipca po godzinie 14.00 funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KPP w Przasnyszu weszli do pustostanu przy ulicy Świerczewo, gdzie ujawnili zwłoki 43 – letniego mieszkańca naszego miasta. W związku ze sprawą zatrzymano początkowo dwóch mężczyzn, którzy przebywali w opuszczonym budynku, zaś łączna liczba zatrzymanych wyniosła 4 osoby.

 

Ostatecznie policja aresztowała dwóch mężczyzn, mających najprawdopodobniej związek z tragicznymi wydarzeniami na Świerczewie.

Prokuratura wówczas ujawniła jedynie, że na jej zlecenie przeprowadzono sekcję zwłok zmarłego mężczyzny oraz uzyskano opinię o stanie zdrowia mężczyzny przebywającego w szpitalu. Posiadał on ciężkie obrażenia ciała, ale szefowa przasnyskiej prokuratury Renata Zadrożna ze względu na dobro postępowania nie chciała ujawnić charakteru ani rodzaju tych obrażeń. Wcześniej policja informowała, że 56-latek nosił ślady pobicia.

 

Początkowa hipoteza śledcza w sprawie poszkodowanego mężczyzny zmierzała w kierunku artykułu 156 kodeksu karnego, czyli spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Teraz, po jego śmierci, sprawcy mogą usłyszeć zarzuty z artykułu 158 KK – pobicie ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura na chwilę obecną nie ujawnia szczegółów postępowania.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments