NIE BĘDZIE DOFINANSOWANIA REHABILITACJI OSÓB Z WADAMI POSTAWY Z CAŁEGO POWIATU. POWIAT TRACI 830 000 ZŁ

NIE BĘDZIE DOFINANSOWANIA REHABILITACJI OSÓB Z WADAMI POSTAWY Z CAŁEGO POWIATU. POWIAT TRACI 830 000 ZŁ, KTÓRE ZAMIERZAŁ PRZEZNACZYĆ NA WSPARCIE REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. ZARZĄD POWIATU UNIEWAŻNIŁ PRZETARG NA REHABILITACJĘ, BO ZE STREFY W SIERAKOWIE WYCOFAŁ SIĘ DUŻY INWESTOR. INWERTOR ZAŻĄDAŁ ZWROTU ZALICZKI, KTÓRĄ WPŁACIŁ POWIATOWI ZA KILKA HEKTARÓW GRUNTU. INWESTOR NIE CHCE BUDOWAĆ BEZ PRAWA WŁASNOŚCI GRUNTU.

Pismo od inwestora w tej sprawie wpłynęło do Starostwa Powiatowego w Przasnyszu w ubiegłym tygodniu.

Duży inwestor zrezygnował ze strefy w Sierakowie

Duży inwestor, który wygrał przetarg na kilkanaście działek postanowił zrezygnować z inwestycji w Sierakowie ze względu na postawę wojewody mazowieckiego. Inwestor wcześniej zapowiadał taką decyzję, jeśli wojewoda nie zmieni swojej postawy w odniesieniu do strefy ekonomicznej w Sierakowie.

Powodem problemy przedsiębiorców z uzyskaniem zgody wojewody

Inwestor nie wyłoży środków finansowych na inwestycje bez zapewnienia prawa własności gruntu. Sprawa zapewne będzie miała swój epilog w sądzie, gdyż powiat odmawia zwrotu wpłaconych pieniędzy. Inwestor bowiem nie złożył formalnego wniosku o przekształcenie prawa użytkowania wieczystego we własność. Inwestor zasugerował się problemami innych przedsiębiorców, którzy otrzymali odmowę, pomimo zainwestowania dużego kapitału i utworzenia miejsc pracy w strefie gospodarczej.

Część pieniędzy ze sprzedaży działek w Sierakowie starostwo planowało przeznaczyć na rzecz osób niepełnosprawnych

Nie możemy pieniędzy ze sprzedaży działki wydatkować na rehabilitację osób niepełnosprawnych, bo sąd może przyznać rację przedsiębiorcy. Z tego powodu Zarząd Powiatu wycofał się z części wydatków na osoby niepełnosprawne w zakresie rehabilitacji zdrowotnej. Rada Powiatu postanowiła wydatkować część środków pozyskanych ze sprzedaży gruntów w Sierakowie na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców powiatu. Nie są to zadania obowiązkowe Starostwa. W sytuacji konieczności redukcji budżetu powiatu o co najmniej o 830 000 zł Rada Powiatu musi zadbać w pierwszej kolejności o zadania obowiązkowe.

Wycofanie ze strefy zapowiadają kolejne firmy

Miejmy nadzieję, że wojewoda odblokuje strefę gospodarczą, bo wycofanie ze strefy, z powodu nieprzejednanego stanowiska wojewody, zapowiadają już kolejne firmy, które wykupiły prawa użytkowania wieczystego i już działają w Sierakowie lub zamierzały wykonać swoje inwestycje w 2016 r.

Blokada PiS z powodów politycznych

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, jako jedyne w Polsce, poniosło ogromny wysiłek finansowy i organizacyjny na utworzenie strefy pod Przasnyszem. Teraz okazuje się, że PiS postanowiło zablokować samorząd powiatowy, przedsiębiorców i miejsca pracy z powodów czysto politycznych, nie licząc się z potrzebą rodzin, które potrzebują miejsc pracy, potrzebują bezpieczeństwa ekonomicznego i zdrowotnego dla swoich dzieci.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments