Muzeum Historyczne w Przasnyszu wygrało turniej „Szczęśliwa Siódemka”

Do Przasnysza powrócił turniej wiedzy powszechnej pod nazwą „Szczęśliwa Siódemka”. W sprawdzianie udział wzięło siedem instytucji. Bezkonkurencyjne okazało się Muzeum Historyczne w Przasnyszu.

 

W piątek, 3 grudnia Urząd Miasta Przasnysz oraz Miejski Dom Kultury zaprosili mieszkańców do kibicowania uczestnikom kolejnej edycji teleturnieju wiedzy ogólnej pod nazwą „Szczęśliwa Siódemka”.

O tytuł Wszechwiedzącej Instytucji walczyły placówki zarówno miejskie, jak i powiatowe. Swojego tytułu broniło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu walcząc z Komendą Powiatową Policji w Przasnyszu, 2. Ośrodkiem Radioelektronicznym, MKS Przasnysz, Muzeum Historycznym, Nadleśnictwem Przasnysz oraz Miejskim Przedszkolem nr 1.

 

Imprezę poprowadził burmistrz Łukasz Chrostowski. W rundzie pierwszej zawodnicy odpowiadali na 50 pytań. Wśród nich znalazły się takie, jak:

  • Jaki procent dzieci w Polsce w wieku 11-12 lat na rok 2020 miało nadwagę?
  • Maria Skłodowska-Curie była członkinią rodziny, która odebrała najwięcej nagród Nobla w historii. Ile nagród otrzymali?
  • Do jakiej kwoty mieszkaniec może otrzymać dofinansowanie od Miasta Przasnysz w ramach lokalnej wymiany źródła ciepła w swoim domu?
  • Ile, na dzień 1 grudnia, kosztował zakup 1 euro w przasnyskim kantorze?

W tej części turnieju, najlepsza okazała się drużyna MKS Przasnysz. Do kolejnej rundy, wraz z nimi zostali zakwalifikowani przedstawiciele Nadleśnictwa Przasnysz i Muzeum Historycznego.

Ostatecznie, bezkonkurencyjna okazała się drużyna pracowników przasnyskiego muzeum. To właśnie oni otrzymali puchar przechodni, który przekazali im przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments