MLODZIEŻ z ZSP NA NIEDZIELI PALMOWEJ W ŁYSYCH

29 marca 2015 uczestnicy projektu „w Kurpia obiektywem” z programu „Równać szanse 2014” wzięli udział w uroczystości Niedzieli Palmowej w Łysych. Celem wyjazdu oprócz ćwiczeń fotografii reportażowej i plenerowej było poznanie zwyczajów i kultury kurpiowskiej, związanych z tym dniem.

O godzinie 11:00 młodzież uczestniczyła we Mszy Świętej w kościele parafialnym. Celem obiektywu młodych adeptów fotografii były przede wszystkim piękne palmy- prawdziwe arcydzieła kurpiów, oraz ludowi artyści i ich stroje.

Jedną z dodatkowych atrakcji okazało się spotkanie z Miss Polski 2014- Ewą Mielnicką, rodowitą kurpianką z Łysych. Najpiękniejsza Polka zaprezentowała się w stroju regionalnym oraz udzieliła wywiadu uczestnikom projektu. Korzystając z tej okazji młodzież zrobiła z nią zdjęcia i zaprosiła ją do Przasnysza.

Niedziela Palmowa w Łysych była zarówno wspaniałym przeżyciem duchowym jak i doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy o Kurpiach i ich ciekawej tradycji.

Przypomnijmy, że Projekt „W Kurpia obiektywem” realizowany jest w ramach programu Równać Szanse 2014 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Środki finansowe na projekt pozyskało Stowarzyszenie Razem z Przasnysz.


Monika Sadowska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments