Młodzież wraz z przasnyskimi seniorami wypracowywała wspólne inicjatywy w ramach warsztatów „Tandem międzypokoleniowy”

Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu wraz z seniorami biorą udział w cyklu warsztatów „Tandem międzypokoleniowy”.

 

W poniedziałek, 30 maja Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu rozpoczął się cykl warsztatów „Tandem międzypokoleniowy” dla osób biorących udział w projekcie pn. „Łagodzenie skutków społecznych pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+”.

Udział w nim wzięli także uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu. Zajęcia poprowadziła Martyna Studzińska, doświadczona trenerka, która prowadzi działania międzypokoleniowe oraz aktywizuje seniorów.

 

– Spotkanie rozpoczęliśmy od zapoznania uczestników. Każdy z nich miał okazję do powiedzenia kilku słów na swój temat oraz mógł podzielić się swoimi nadziejami oraz obawami związanymi z projektem. Druga część spotkania poświęcona była pracy w grupach, z rezultatami których zapoznaliśmy się w ramach podsumowania – informuje MOPS w Przasnyszu.

Warsztaty miały na celu wypracowanie wspólnej inicjatywy, która połączy młodzież z seniorami i wpłynie na integrację międzypokoleniową.

 

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments