Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu: Teatr w bibliotece

W dniu 5 czerwca 2013 r. w Filii nr 2 dla Dzieci i Młodzieży miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Bibliotekę odwiedził Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa, który zaprezentował młodym widzom – uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu, spektakl pt. „Tajemnica zaginionych liter”.

Aktorzy Teatru przedstawili historię pewniej biblioteki, w której z książek zniknęły wszystkie litery. Bibliotekarka podejrzewając, że ktoś je ukradł prosi o pomoc detektywa Lupę. Okazuje się jednak, że litery same odeszły i schroniły się u Królowej Liter – Literatury. Przyczyną ucieczki był fakt, że czuły się opuszczone i niepotrzebne.

Jak mówią sami twórcy, celem przedstawienia było uwrażliwienie dzieci na potrzebę czytania. Bajka miała również przybliżyć sposób funkcjonowania biblioteki oraz pokazać, że książki mają duszę.

Baśniowe postacie, atrakcyjna fabuła, zaskakujące zwroty akcji oraz duża dawka humoru sprawiły, że ten mądry i zabawny spektakl bardzo się dzieciom podobał. Na koniec wszyscy ślubowali, że od tej pory będą czytać książki i odwiedzać bibliotekę.


Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszuguest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments