Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu przystąpiła do akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Filia nr 1 w Przasnyszu przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek” skierowanej do rodziców i dzieci w wieku 3-6 lat, której celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

Do akcji mogą przystąpić wszystkie dzieci z roczników 2013 – 2016. W trakcie jej trwania każdy uczestnik otrzyma książeczkę z wierszykami i opowiadaniami polskich autorów „Pierwsze czytanki dla…”. Rodzice zaś broszurę informującą o  roli czytania w życiu dziecka, a także o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Dodatkowo dziecko otrzyma kartę Małego czytelnika, którą będzie uzupełniało naklejkami otrzymanymi za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego. Po uzbieraniu 10 naklejek – uczestnik otrzyma dyplom oraz przypinkę, nagradzającą zainteresowania czytelnicze. Do akcji mogą się włączyć dzieci zapisane już do biblioteki jak i nowi czytelnicy.

Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. Miłość do książek jest prezentem na całe życie! Zachęcamy do wspólnej zabawy!


Źródło MBP Przasnysz
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments