Miasto skrojone na miarę – w październiku rusza projekt dla młodzieży

– Masz 13 – 18 lat? Dołącz do projektu „Miasto skrojone na miarę” w ramach programu FIO – Mazowsze Lokalnie. Weź udział w bezpłatnych warsztatach, rozwijaj swoje zainteresowania i pomóż sprawić, by Przasnysz był atrakcyjnym miejscem dla młodzieży. Startujemy w październiku – zachęcają koordynatorzy projektu.

 

Projekt prowadzony jest przez grupę nieformalną Przyjaciele Miasta we współpracy z przasnyskim  Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu.

Projekt będzie składał się z cyklu czterech warsztatów, w których weźmie udział w sumie 16 osób. W ramach projektu na młodzież czekają:

  • warsztaty etnograficzne, na których uczestnicy poznają aspekty społeczne, gospodarcze, kulturowe, urbanistyczne dotyczące miasta Przasnysz. Warsztat poprowadzony zostanie przez lokalnych historyków i etnografów.
  • warsztaty stawiania diagnozy i poszukiwania rozwiązań, a także zbadania oczekiwań młodych mieszkańców wobec miasta – warsztaty zostaną poprowadzone za pomocą atrakcyjnych dla młodzieży technik wywodzących się z Design Thinking. Warsztat będzie przeprowadzony przez uprawnionego trenera.
  • warsztaty fotograficzne – w czasie których młodzież spojrzy na miasto przez obiektyw aparatu czy też swojego telefonu, próbując złapać w kadrze wycinek codziennego życia Przasnysza, miejskiej architektury, ludzi. Warsztaty zakończą się wernisażem.
  • warsztaty plastyczne – Widziałem przyszłość – budowanie wizji przyszłości naszego miasta. Warsztat poprowadzą lokalni plastycy.

 

Uczestnikami projektu może być młodzież szkolna ze starszych klas szkół podstawowych i średnich działających na terenie miasta. –  Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o projekcie zapraszamy do Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu (ul. 3 Maja 16 – budynek Miejskiego Domu Kultury) we wtorek, 5 października o godzinie 16.00 – informują koordynatorzy projektu.

Więcej informacji pod numerem: 535 451 553

Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments