Miasto Przasnysz z dofinansowaniem na zakup profesjonalnego projektora cyfrowego

Podczas ostatniej sesji sejmiku radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o dofinansowaniu kolejnych 82 inwestycji ważnych dla rozwoju regionu. Wśród nich znalazł się zakup profesjonalnego projektora cyfrowego do przasnyskiego kina.

 

O nową inwestycję zapytaliśmy wiceburmistrza Łukasza Machałowskiego.

– Bardzo dobra wiadomość. Cieszymy się, że  Samorząd Województwa Mazowieckiego uznał, istotność naszego projektu ,,Kino wraca do Przasnysza. Zakup profesjonalnego projektora cyfrowego”. Wnioskowaliśmy o kwotę 200.000 zł, gdzie wartość projektora to ok. 300.000 zł. Jest to kolejny krok w organizacji nowoczesnego kina w Przasnyszu – powiedział w rozmowie z naszym portalem.

 

– To jedna z tych inicjatyw samorządu Mazowsza, która wychodzi naprzeciw potrzebom samorządów lokalnych. Dla wielu gmin nasze wsparcie w ramach tego instrumentu to jedyna szansa na domknięcie budżetu i realizację inwestycji, które bez pomocy z zewnątrz nie mogłyby powstać — podkreśla radny Mirosław Adam Orliński,przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów w Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

 


 

 

 

 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
taaaaa
taaaaa
28 dni temu

Jest taki wywiad radiowy ze starostą Bieńkowskim z dnia 15.02.2021 w radio KRDP FM w którym pan starosta Bieńkowski, mówi, że powiat pomoże w modernizacji naszego MDK. Oczywiście najpierw miasto dołoży się powiatowi do budowy basenu.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
27 dni temu
odpowiada  taaaaa

Wierz PiSowcowi. Będziesz w zimę w trampkach chodzić…

Anna
Anna
28 dni temu

Powiat w sprawie MDK nie pomaga finansowo. Pomaga marszałek Struzik.