Miasto Przasnysz podzieli się ze szpitalem milionem „za szczepienia”

W listopadzie rząd rozstrzygnął konkurs „Najbardziej odporna gmina”. Miasto Przasnysz, dzięki dużemu zainteresowaniu mieszkańców szczepieniami przeciwko Covid-19, było jednym z liderów od początku akcji. W nagrodę samorząd otrzymał 1 mln złotych nagrody.

 

Nagrody w konkursie finansowane są ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Zwycięzcy mogą przeznaczyć je na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem koronawirusowi. Mogą być to wszelkie czynności związane ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzeniania się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków, w tym społeczno – gospodarczych Covid-19.

Teraz z pismem do burmistrza zwrócił się dyrektor szpitala im. dr Wojciecha Oczko w Przasnyszu, Grzegorz Magnuszewski. Zaproponował, by część z otrzymanych pieniędzy przeznaczyć na zakup niezbędnego sprzętu do szpitala.

 

„Dyrektor zwraca się z prośbą o sfinansowanie zakupu sterylizatora parowego przelotowego oraz miernika do bilirubiny. Obecnie szpital posiada tylko jeden sprawny sterylizator, pozostałe urządzenia zostały wyłączone z eksploatacji ze względu na wiek oraz stan sprzętu. Nie jest możliwa ich naprawa ze względu na stan sprzętu i brak dostępności na rynku części zamiennych. W przypadku awarii urządzenia będziemy zmuszeni do transportowania narzędzi do innych placówek co łączy się z dodatkowymi utrudnieniami i kosztami. Miernik bilirubiny to urządzenie pozwalające na bezinwazyjne wykonanie pomiaru bilirubiny we krwi noworodka”- czytamy w piśmie.

– Zgodnie z wnioskiem dyrektora, chcemy na zakup tego sprzętu przeznaczyć 350 tysięcy złotych z przyznanego nam miliona – mówił burmistrz Łukasz Chrostowski w czasie sesji rady miasta.

Pozostałe 650 tysięcy złotych miasto dołoży do remontu Miejskiego Domu Kultury.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Romek
Romek
2 lat temu

Żenada. Powinni całość dać na szpitalu.

Federal
Federal
2 lat temu
Reply to  Romek

Dokładnie tak , wręcz powinni wyłuskać z kasy miasta dodatkowe pieniądze na walkę z covidem dla szpitala . Trochę mało zaangażowania miasta dla Szpitala

was85
was85
2 lat temu
Reply to  Romek

dlaczego?

Wiola
Wiola
2 lat temu

Chyba I Krzynowłoga dostała z tej puli to może I oni wesprzo szpital W końcu szpital to podstawa

Katrina
Katrina
2 lat temu

Jak rozumiem remont MDK-u jest walką ze skutkami spoleczno-gospodarczymi covidu🤦🏽‍♀️ Ze szczepieniami MDK nie miał nic wspólnego, nie kojarzę żadnej kampanii szczepionkowej ze strony MDK-u a pieniądze za szczepienia trafia właśnie tam?! Dlaczego? Przecież pieniądze na remont miały już być, teraz się okazuje, ze ich nie ma? A dofinansowanie od wojewody? WTF?!

Walerka
Walerka
2 lat temu
Reply to  Katrina

Dofinansowanie od marszałka to jest 4 miliony, kilkaset tysięcy ze szczepien to jest w sumie niecałe 5 milionów … A potrzeba cztery razy tyle. Coś słabo z kalulacjami

Mieszkanka
Mieszkanka
2 lat temu

Cała kwota powinna zostać przeznaczona na zakup sprzętu medycznego w naszym szpitalu!

Jolka
Jolka
2 lat temu
Reply to  Mieszkanka

I pozostałe dwie gminy które też skorzystały powinny przeznaczyć na najważniejsze wspólne dobro szpital