Miasto oczami młodzieży – wernisaż wystawy fotograficznej w Centrum Animacji i Wsparcia w Przasnyszu [FOTO]

Wernisażem zakończyły się warsztaty fotograficzne, w których wzięła udział młodzież skupiona wokół projektu „Miasto skrojone na miarę”.

 

W piątek, 26 listopada Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu zamieniło się w „Kawiarenkę u krawca”, którą przez cały dzień odwiedzali mieszkańcy miasta. W kawiarence można było oglądać wystawę zdjęć młodzieży z przasnyskich szkół, która jest efektem warsztatów fotograficznych prowadzonych w ramach projektu „Miasto skrojone na miarę”. Na wernisażu pojawili się twórcy zdjęć i zaproszeni goście. Przy kawie i ciastku, w otoczeniu fotografii, rozmawiali o tym, co miasto ma do zaoferowania młodzieży i jakie oczekiwania mają młodzi ludzie względem miasta. Swoimi spostrzeżeniami w trakcie spotkania podzieliły się także wolontariuszki Miejskiej Biblioteki Publicznej Ester z Hiszpanii i Claire z Francji.

 

 

Projekt „Miasto skrojone na miarę” prowadzony był przez grupę nieformalną Przyjaciele Miasta we współpracy z przasnyskim Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej.

Składał się z cyklu czterech warsztatów, w których wzięła udział młodzież z przasnyskich szkół. W ramach projektu młodzież miała warsztaty etnograficzne, na których poznała aspekty społeczne, gospodarcze, kulturowe i urbanistyczne miasta Przasnysz. Odbyły się również warsztaty stawiania diagnozy i poszukiwania rozwiązań, a także wspomniane już warsztaty fotograficzne i warsztaty plastyczne.

„Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKIAL oraz Fundację Fundusz Współpracy”.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments