Mazowiecka Grupa SPEED – 1256 wykroczeń w ostatnim tygodniu

Grupa SPEED patrolująca mazowieckie drogi namierzyła i ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość. Policjanci ujawnili ponad 1200 wykroczeń.

 

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1256 wykroczeń na drogach garnizonu.

– 1071 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 7 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 1104 mandatów, a w 32 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 13 praw jazdy oraz 48 dowodów rejestracyjnych, 5 pijanych kierowców, jednego, który kierował pomimo orzeczonego zakazu oraz jednego bez uprawnień – informuje policja.

Działania grupy SPEED prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Policyjna grupa SPEED działa od lipca 2019 roku.

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
22 dni temu

Dobrze że jest ta grupa wolniej jeżdżą jest trochę bezpieczniej, przydało by się aby jeździli przy różowych słupach jak na Chorzele się jedzie