Mazowiecka Grupa SPEED – 1256 wykroczeń w ostatnim tygodniu

Grupa SPEED patrolująca mazowieckie drogi namierzyła i ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość. Policjanci ujawnili ponad 1200 wykroczeń.

 

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1256 wykroczeń na drogach garnizonu.

– 1071 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 7 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 1104 mandatów, a w 32 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 13 praw jazdy oraz 48 dowodów rejestracyjnych, 5 pijanych kierowców, jednego, który kierował pomimo orzeczonego zakazu oraz jednego bez uprawnień – informuje policja.

Działania grupy SPEED prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Policyjna grupa SPEED działa od lipca 2019 roku.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu

Dobrze że jest ta grupa wolniej jeżdżą jest trochę bezpieczniej, przydało by się aby jeździli przy różowych słupach jak na Chorzele się jedzie