Mayday mayday dla Michała!

Pamiętacie Mnie?? Na pewno nie wszyscy, ale jeszcze zdążycie mnie poznać. Swoje zamiłowanie do wojska miałem w sobie odkąd pamiętam: karabiny z kijków, przedrzeźnianie się z kolegami kto będzie żołnierzem itp. W końcu moje marzenie się spełniło, udało się.

W lutym 2005 roku trafiłem do Zasadniczej Służby Wojskowej, którą odbywałem w Jednostce Wojskowej w Zegrzu. Czasy ciekawe a zarazem ciężkie jednak uświadomiły mnie w tym, że mundur i służba ojczyźnie to moje powołanie.

Służbę w 2. Ośrodku Radioelektronicznym rozpocząłem w maju 2005 roku i od tego momentu postanowiłem, że swoją przyszłość i karierę wojskowa zwiążę właśnie z tą Jednostką. Specyfika pracy,  atmosfera oraz życzliwość służących tu żołnierzy umocniła mnie jeszcze bardziej w tym co chcę robić. Nadszedł wielki dzień kiedy to w Sierpniu 2007 roku zostałem Żołnierzem Zawodowym. Wspólne poligony, zajęcia pełnienie służb coś wspaniałego. Służba, dom, rodzina ,przyjaciele, spacery. Nagle drodzy koledzy coś się stało. Poligon powrócił i to najcięższy jakiego, nie oczekiwałem. W kwietniu 2016 roku zdiagnozowano u mnie Stwardnienie Zanikowe Boczne (SLA), choroba neuronu ruchowego. SLA atakuje tzw. neuron ruchowy, stąd też wynikają objawy, dotyczące nerwów i mięśni. Dochodzi do ich zaniku, osłabienia siły, a także ruchów mimowolnych – niezależnych od naszej woli. Upośledzenie czynności mięśni żuchwy, przełyku i aparatu mowy, świadczy o zajęciu przez chorobę pnia mózgu. Gdy obserwuje się objawy dotyczące osłabienia i zaniku mięśni kończyn górnych i dolnych, wówczas oznacza to uszkodzenie nerwów odchodzących od rdzenia kręgowego. Koszty leczenia są ogromne dlatego proszę was bardzo o wsparcie.

Dziękuję Michał.

Źródło 2. ORel Przasnysz
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments