Martwe ryby na zalewie w Wykrocie. Wprowadzono zakaz kąpieli

O sytuacji na zbiorniku wodnym w Wykrocie poinformowała Społeczna Straż Rybacka Narew 38 Ostrołęka. Strażnicy wyłowili 30 kg ryb, które prawdopodobnie zdechły z powodu przyduchy.

 

– W dniu dzisiejszym nasi strażnicy SSR Narew powyciągali ryby które prawdopodobnie zdechły z powodu przyduchy jaka powstała na zbiorniku Wykrot. Wszystkie ryby zostały zważone i oddane do firmy, która je zutylizuje. Jedna z ryb została zabezpieczona i oddana do badania. Łącznie wyciągniętych zostało 30 kg ryb. Większość to sandacze poza nimi były dwa węgorze oraz kilka okoni – poinformowała grupa SSR przy kole Narew 38 Ostrołęka.

 

Do sprawy odniosła się Elżbieta Abramczyk, burmistrz gminy Myszyniec.

– Uruchomiono odpowiednie procedury i powiadomiono instytucje: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce – Wydział Bezpieczeństwa, Ochrony Informacji Niejawnych i Audytu, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Ostrołęce, Powiatowy Inspektorat Weterynaryjny w Ostrołęce, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostrołęce. Ponadto informuję, że w dniu 16.08.2022 r. zostały wyłowione śnięte ryby przez przedstawicieli PZW Ostrołęka, członków Koła PZW nr 40 w Myszyńcu oraz Społeczną Straż Rybacką i przekazane do utylizacji. Zostały pobrane próbki wody oraz próbki śniętych ryb do badania przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Ostrołęce, Powiatowy Inspektorat Weterynaryjny w Ostrołęce – napisała.

Wprowadzono również do odwołania całkowity zakaz wchodzenia do wody na terenie zbiornika wodnego.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M...
M...
1 miesiąc temu

Tylko gdzie ten zakaz widnieje . Byłam dziś z rodziną żadnej informacji nigdzie nie było o zakazu kompania przy żadnym wejściu a tym bardziej na plaży . Gdyby nie przypadkowa osoba byśmy nie wiedzieli

Aga
Aga
30 dni temu
Reply to  M...

Po wejściu do wody można dostrzec kartki na molo. Pełno ludzi w wodzie.

Bolek
Bolek
1 miesiąc temu

POdobno tusk już był i reportaż kręcili