Lampki choinkowe z efektem flash – dodaj błysku Twojej choince

Świąteczna choinka, czy to ta w domu, czy ta na zewnątrz, powinna mieć swój blask. Na pewno będzie go mieć, kiedy ją oświetlisz wykorzystując lampki choinkowe z efektem flash.

 

Wybór światełek na choinkę to nie lada wyzwanie. Tych w ofercie sklepów jest całe mnóstwo. Mogą różnić się jakością, kolorem diod i sposobem świecenia. Czym wyróżniają się lampki z efektem flash i dlaczego warto postawić właśnie na takie?

 

Czym jest efekt flash?

Efekt flash to funkcja, dzięki której lampki choinkowe LED delikatnie mrugają. Jest ona automatyczna. W przypadku większości lampek LEDowych typu flash, migają jedynie wybrane diody, dzięki czemu cały efekt jest bardzo subtelny.

Co istotne, takie oświetlenie bardzo często posiada jedynie jeden program, dzięki czemu nie musisz martwić się o to, że przy włączaniu i wyłączaniu lampek ten będzie się zmieniał. To bardzo ważne zwłaszcza wtedy, kiedy posiadasz inteligentne gniazdka WI-FI i chcesz sterować nimi zdalnie. Kiedy lampki mają jedynie jeden program, bez problemu możesz włączać je na odległość nie martwiąc się o to, że będą świecić innym trybem.

 

Dlaczego warto zamontować je na choince?

Powodów, dla których warto zamontować lampki choinkowe LED z efektem flash na choince jest mnóstwo. Przede wszystkim tego typu oświetlenie sprawi, że drzewko będzie jeszcze bardziej dekoracyjne. Nie musisz jednak martwić się o to, że będzie na nim zbyt wiele się działo. Tak jak już wspomnieliśmy, w przypadku tego typu lampek, nie miga każda dioda, a jedynie wybrane. To sprawia, że z jednej strony efekt robi wrażenie, ale z drugiej nie jest przesadzony.

Lampki choinkowe z efektem flash są bardzo dobrym wyborem, jeśli nie dekorujesz swojego drzewka łańcuchami. Jeszcze do niedawna trudno było znaleźć świąteczną choinkę, która nie miałaby na sobie tego typu ozdób. Teraz coraz częściej się od nich odchodzi, dekorując drzewko nieco bardziej minimalistycznie. W takim przypadku zastosowanie migoczącego oświetlenia sprawi, że nawet bez łańcuchów będzie pięknie błyszczało.

 

Kolejną kwestią dla której warto powstawiać na lampki choinkowe z efektem flash jest to, że migoczące diody pięknie podkreślają urok innych dekoracji. Zwłaszcza, jeśli te są ozdobione brokatem albo mają na sobie załamania.

 

Jakie lampki z efektem flash wybrać na zewnątrz?

Za pomocą lampek z efektem flash możesz udekorować zarówno choinkę w domu, jak i na zewnątrz. Koniecznie musisz jednak pamiętać o tym, żeby zdecydować się na oświetlenie, które będzie odporne na działanie w różnych warunkach atmosferycznych.

Do ozdobienia choinki na tarasie czy balkonie, na pewno sprawdzą się lampki choinkowe o klasie szczelności IP44. Oświetlenie z takim oznaczeniem wyróżnia się bryzgoszczelnością, czyli odpornością na bryzgi wody pochodzące z każdego kierunku.

Jeśli chcesz zamontować lampki w miejscu, które nie jest zadaszone i jednocześnie zależy ci na tym, żeby posłużyło przez długie lata, jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie wybór oświetlenia o klasie szczelności IP65. To po pierwsze będzie bardziej odporne na wnikanie wody, a po drugie będzie też bardziej odporne na wnikanie różnego rodzaju pyłów.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments