Kuba Bońkowski i Weronika Kiersikowska Mistrzami Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Hubert Bońkowski ze srebrem!

6 września 2020r. w Skierniewicach odbyły się Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznie. na starcie pojawili zawodnicy ze wszystkich grup wiekowych kobiet i mężczyzn – juniorzy młodsi, juniorzy, seniorzy i weterani. Klub LKS „Grom” Przasnysz, wśród juniorów młodszych, reprezentowało dwóch zawodników i jedna zawodniczka.

 

Młodzik Jakub Bońkowski, świeży złoty medalista w trójboju siłowym klasycznym, tym razem zajął pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 53 kg w wyciskaniu sztangi leżąc, zostając Mistrzem Polski. Jego brat, Hubert Bońkowski, z kolei wywalczył Wicemistrzostwo Polski wśród młodzików w kategorii wagowej do 53 kg. Niezawodna Weronika Kiersikowska zajęła 1. miejsce wśród juniorek do lat 18 w kategorii wagowej do 52 kg.

Był to już 101. medal Mistrzostw Polski, a 64. złoty medal w przasnyskiej sekcji trójboju siłowego, której założycielem i trenerem jest Cezary Pykała.

 

 – Przed Jakubem i Hubertem, w dniach 19-20.09.2020r., start w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznie w Warszawie. Myślę, że zawodnicy zdobędą medale w nadchodzących zawodach. Serdeczne podziękowania dla burmistrza miasta Przasnysz Pana Łukasza Chrostowskiego, starosty przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, dyrektora OSiR Pana Krzysztofa Szczepańskiego, dla Pana Krzysztofa Głodkowskiego właściciela firmy Studio Sport, która wspomaga Jakuba Bońkowskiego, dla Pana Pawła Kaczorek, dla fizjoterapeuty Pana Jakuba Krajewskiego oraz dla Pana Bartłomieja Siedleckiego – podsumowuje trener Cezary Pykała.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments