Ktoś zwinął chodnik z ulicy Kolejowej w Przasnyszu? Spokojnie, to tylko budowa

Choć Przasnysz może poszczycić się blisko 70 kilometrami sieci kanalizacji sanitarnej, która obejmuje 93% posesji na terenie miasta, MZGKiM nie zasypia gruszek w popiele. Przy ulicy Kolejowej toczą się prace, polegające na położeniu nowego odcinka sieci kanalizacyjnej, co wymagało rozebrania ciągu pieszo-rowerowego.

 

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej prowadzi budowę sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Kolejowej na odcinku pomiędzy ul. Gołymińską a ul. Polną (od posesji nr 15 do posesji nr 25 w ul. Kolejowej).

– Wybudowanie sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Kolejowej stworzy warunki do przyłączenia kolejnych nieruchomości, nieposiadających obecnie możliwości odprowadzania ścieków do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej, a leżących wzdłuż ulicy Kolejowej – relacjonuje prezes MZGKiM Marcin Jakubowski.

 

Prezes miejskiej spółki uspokaja, że chodnik oraz ścieżka rowerowa wrócą na swoje miejsce już wkrótce. Zakończenie robót przewidziano do 29.07.2022 r.

Koszt inwestycji to ok. 536 tys. zł netto.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bolek
Bolek
8 miesięcy temu

Proszę uważać na kabel 15 kV, bo mogłoby nie być prądu na Piłsudskiego, Stanisława Kostki i okolicy.

Konowal
Konowal
8 miesięcy temu

A kto będzie się tam budował?

Jamal
Jamal
8 miesięcy temu

Ulica Kolejowa po ostatniej zimie i a wcześniej byciu objazdem wygląda okropnie. Studzienki się pozapadały, sama nawierzchnia dziurawa, popękana, na wysokości zespołu szkół widać że nie została odpowiednio utwardzona bo dosłownie się zapada. Za chwilę będzie wyglądała jak Świerczewo.

Last edited 8 miesięcy temu by Jamal