Krzynowłoga Mała zebrała prawie 23 tys. złotych dla Lenki Mazur!

Lenka Mazur to niespełna dwuletnia dziewczynka, której przyszło stoczyć najgorszą i nierówną walkę – walkę o życie! Największym wrogiem tej małej istotki jest czas, niestety nie ma go zbyt dużo. Lenka choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. To ciężka choroba w przebiegu,  której z powodu wady genetycznej obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za skurcze i rozkurcze mięśni. Brak impulsów nerwowych prowadzi do uogólnionego osłabienia i postępującego zaniku mięśni szkieletowych, a w ostateczności do paraliżu. Jest jednak światełko w tunelu, panaceum na zdrowie dziewczynki to  najdroższy lek świata – Zolgensma, który kosztuje aż  9.574.469,00 zł.

 

Historia Lenki poruszyła wiele serc, na apel o pomoc zareagowało mnóstwo osób, między innymi mieszkańcy Gminy Krzynowłoga Mała. W krótkim czasie zorganizowano kilkanaście mikro zbiórek na terenie całej gminy. W akcję zaangażowali się Radni Gminy,

Sołtysi, Koło Gospodyń Wiejskich z Rudna Jeziorowego, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzynowłogi Małej oraz Klub Senior+ z Krzynowłogi Małej. Puszki rozstawione były w okolicznych sklepach i instytucjach. Każdy z mieszkańców otrzymał list z informacją na temat celu i przebiegu zbiórki, po czym puszka na datki, krążyła od domu do domu.

Nie obyło się bez przeszkód. Dnia 18.10.2020r. na Placu Kościelnym w Krzynowłodze Małej miał odbyć się piknik charytatywny na rzecz Lenki, jednakże na dzień przed zaplanowaną imprezą cały Powiat Przasnyski został objęty czerwoną strefą, w związku z tym organizatorzy zmuszeni byli zmienić formę zbiórki. Zrezygnowano z atrakcji, pozostało tylko liczyć na ofiarność parafian, którzy mogli wrzucać datki do puszek pod Kościołem. Mimo wprowadzonych obostrzeń, mieszkańcy gminy stanęli na wysokości zadania i wykazali

się niezwykłą ofiarnością. Podczas wszystkich zbiórek – zebrano kwotę 22.855,95zł! Podziękowania należą się wszystkim ofiarodawcom za pomoc i empatię oraz okazane serce.

To nie koniec! Krzynowłoga Mała dalej ,,Gra z Lenką’’. Aktualnie trwa zbiórka ubrań, które można przywozić do siedziby Klubu Senior+  przy ul. Przasnyskiej 8; 06-316 Krzynowłoga Mała w środy i piątki w godz. od 8.00 do 14.30.

Odzież zostanie przekazana Olsztyńskiej Fundacji, a  środki ze sprzedaży wpłacone na konto Lenki. Akcja trwa do odwołania.

 

Organizatorzy


 

guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ddd
Ddd
6 miesięcy temu

I to jest najlepszą odpowiedź katolika ale też każdego kto mieni się człowiekiem na absurd ostatnich dni👍

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Ddd

A Ty ile dałeś na Lenkę katoliku?

Ddd
Ddd
6 miesięcy temu

Tyle ile mogłem i w przeciwieństwie do Ciebie bez żadnego zastanowienia i patrzenia na to ile dali inni

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Ddd

A skąd wniosek że ja się zastanawiałem i patrzyłem, ile dali inni?

Ddd
Ddd
6 miesięcy temu

Z formy Twojego pytania

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Ddd

To po co w komentarzu nawiązujesz do ostatnich protestów?

Ddd
Ddd
6 miesięcy temu

Naprawdę nie widzisz związku?czy lubisz słowne zaczepki?

Ddd
Ddd
6 miesięcy temu

A może z powodu Twojego rozdwojenia jaźni bo ponoć jest was dwóch,przy czym poglądami różnicie się o 180stopni?

Radoslaw
Radoslaw
6 miesięcy temu

Piękny gest ludzi dobrego serca żeby nigdy takich nie zabrakło

Radoslaw
Radoslaw
6 miesięcy temu

A może ktoś powiedzieć czy te ubrania to tylko u Was czy I inne gminy taką akcję prowadzą