Kronika Policyjna Przasnysz od 3 do 8 lutego 2021r.

Interwencje KPP Przasnysz w dniach od 3 do 8 lutego 2021r.

 

07.02.2021r.

Brak zdarzeń kryminalnych

 

06.02.2021r.

Godz. 13.50 – w Chorzelach na ul. Padlewskiego, nn sprawca dokonał kradzieży roweru marki Romet o wartości 500 złotych. Skradziony rower po godz. 18.00 został odnaleziony przez zgłaszającego w miejscowości Przątalina.

 

Godz. 15.50 – w miejscowości Szla gm. Przasnysz,  przasnyscy kryminalni  zatrzymali 49 letniego mieszkańca pow. przasnyskiego, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

 

Godz. 16.30 – w miejscowości Mchowo gm. Przasnysz, kierujący samochodem osobowym marki Fiat Panda, 28 – letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, na skutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając tym do zderzenia czołowego z pojazdem marki Renault, którym kierował 37 – letni mieszkaniec gm. Janowo. Z miejsca zdarzenia z obrażeniami ciała do przasnyskiego szpitala, został przewieziony karetką pogotowia kierujący fiatem oraz pasażerowie renault w wieku 56 i 61 lat. Badanie stanu trzeźwości obu kierujących wykazało, że w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

 

Godz. 19.50 – mieszkaniec miejscowości Leszno gm. Przasnysz, zgłosił, że nn kierujący samochodem osobowym marki Renault Laguna, uderzył w przydrożne ogrodzenie, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

 

05.02.2021r.

Godz. 14.00 – w Przasnyszu na ul. Przemysłowej, kierująca samochodem marki Mazda, 43 – letnia mieszkanka pow. przasnyskiego na skutek niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu, doprowadziła do kolizji drogowej z pojazdem marki Fiat.  Kierująca fiatem za spowodowanie zdarzenia drogowego została ukarana mandatem karnym.

 

Godz. 14.45 – 84 – letnia mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że na jej telefon stacjonarny zadzwoniła nieznana kobieta podająca się za żonę wnuczka i poinformowała o tym, że wnuczek zgłaszającej  śmiertelnie potrącił dziewczynę i jest zatrzymany. Warunkiem uniknięcia więzienia jest wpłacenie kaucji w kwocie 120 tys. złotych.  Oszustka po usłyszeniu informacji o tym, że zgłaszająca nie ma takiej gotówki, rozłączyła się.

W trakcie podejmowanych czynności służbowych w powyższej sprawie, przasnyscy kryminalni zostali powiadomieni o tym, że sprawcy działając w podobny sposób metodą na wnuczka lub policjanta kontaktowani się nie tylko z 84 – letnią mieszkanką Przasnysza, ale również z innymi mieszkańcami Przasnysza i pow. przasnyskiego. W sumie prób wyłudzenia pieniędzy było aż 6. Jednak dzięki postawie seniorów sprawcom nie udało się ich oszukać.

 

Godz. 15.10 – w miejscowości Klewki gm. Przasnysz, kierująca samochodem marki Fiat, 39 – letnia mieszkanka gm. Czernice Borowe, na skutek niedostosowania prędkości pojazdu do warunków drogowych zjechała do przydrożnego rowu uderzając tam w drzewo. Kierująca fiatem za spowodowanie zdarzenia drogowego została ukarana mandatem karnym.

04.02.2021r.

Godz. 07.00 – w miejscowości Romany – Janowięta gm. Krzynowłoga Mała, kierujący pojazdem marki Volkswagen Transporter, 43 – letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, na skutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał do przydrożnego rowu doprowadzając tym do wywrócenia pojazdu. Zarówno kierującemu jak i jego 88 – letniej pasażerce na szczęście nic się nie stało. Kierujący volkswagenem za spowodowanie zdarzenia drogowego, został ukarany mandatem karnym.

 

Godz. 11.00 – w miejscowości Wężewo gm. Krasne, kierujący pojazdem ciężarowym marki MAN, 26 – letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, na skutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem w wyniku czego uderzył w przydrożne ogrodzenie. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

 

Godz. 20.00 – mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że nn sprawca podszywając się za siostrę zgłaszającą wyłudziła kod BLIK, a następnie dokonała zakupów o wartości blisko 500 złotych na szkodę zgłaszającej.

 

Godz. 23.35 – w Chorzelach na ul. Witosa, policjanci zatrzymali 31 – letniego mieszkańca pow. przasnyskiego, który kierował pojazdem osobowym marki Citroen, mając w swoim organizmie ponad 0,4 promila alkoholu.

 

asp. szt. Krzysztof Błaszczak


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments