„Koncert Pieśni Wielkanocnych” w Jednorożcu

Wójt gminy Jednorożec wraz z Chórem Parafialnym, Stowarzyszeniem KGW „Kalina” i proboszczem zaprosili mieszkańców do wzięcia udziału w XIII edycji „Koncertu Pieśni Wielkanocnych”, który odbył się w minioną niedzielę, 24 kwietnia po mszy wieczornej w Kościele p.w. Najświętszej Marii Panny w Jednorożcu.

 

– Koncert ten obrósł już kilkunastoletnią tradycją. Został zainicjowany w 2007 roku przez Gminny Zespół Kultury we współpracy z Chórem Parafialnym i Księdzem Proboszczem Andrzejem Kronem. Przez szereg kolejnych lat organizacją tego wydarzenia zajmowało się również Stowarzyszenie Koła Gospodyń w Jednorożcu, otrzymując na tel cel dotację gminy. Przez dwa ostatnie lata odstąpiono od przeprowadzenia koncertu ze względu na pandemię. W tym roku wznowiono kolejną, trzynastą już edycję koncertu – informuje Urząd Gminy Jednorożec.

 

Dla zgromadzonej widowni wystąpił Miejski Chór Męski z Przasnysza pod dyrekcją Waldemara Maćkowskiego oraz Chór „Francesco” z Parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie pod dyrekcją Roberta Bartołda. Nie zabrakło występów lokalnych artystów. Swoimi głosami zachwycał Chór Parafialny z Jednorożca działający pod kierunkiem Bogdana Jakubowskiego.

Na zakończenie koncertu wykonawcy otrzymali pamiątkowe statuetki.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments