„Komeda – osobiste życie jazzu” – spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Magdalena Grzebałkowska – dziennikarka, reporterka, autorka biografii Krzysztofa Komedy, ks. Jana Twardowskiego, Beksińskich odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Przasnyszu.

 

– Spotkanie rozpoczęliśmy od serii pytań o książkę poświęconą niezwykłemu kompozytorowi, jazzmanowi. Rozmawialiśmy o pierwszym Ogólnopolskim Festiwalu Jazzowym Sopot 56, o tym czym był jazz dla pokolenia Komedy, a także o kobietach jego życia i przyjaźni z Romanem Polańskim. Ciekawi byliśmy również opowieści autorki o genezie powstania innych jej biografii oraz tak ważnych książek – szczególnie w obecnej sytuacji – jak „1945. Wojna i pokój” oraz „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia” – informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

Magdalena Grzebałkowska jest dziennikarką, reporterką, autorką biografii Krzysztofa Komedy, ks. Jana Twardowskiego, Beksińskich.

 

Odpowiadając na pytania uczestników Magdalena Grzebałkowska mówiła o początkach swojej reporterskiej pracy, o pasjach czytelniczych, o roli intuicji w pracy pisarza. Nie zabrakło również pytań o najnowszą książkę „Jak się starzeć bez godności” napisaną wspólnie z Ewą Winnicką.

– Autorka urzekła naszych czytelników swoimi opowieściami, otwartością, szczerością i energią – czytamy.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments