Koło Przyjaciół Harcerstwa w powiecie przasnyskim świętowało 20. rocznicę istnienia [FOTO]

Jubileusz 85-lecia harcerstwa na Ziemi Przasnyskiej dał asumpt do powołania w Przasnyszu Koła Przyjaciół Harcerstwa. 20 lat później – 8 czerwca 2022 r. – nadszedł czas na świętowanie zacnego jubileuszu, który zgromadził blisko 120 gości.

 

Uroczystości odbyły się w gospodarstwie agroturystycznym w Fijałkowie, gdzie wymieniano się wspomnieniami, podkreślano liczne inicjatywy, w których KPH uczestniczy, oraz przyjęto w jego szeregi nowych członków.

Jak każe tradycja, nie zabrakło harcerskich pieśni, ogniska zapalonego jedną zapałką oraz podziękowań dla darczyńców, wyrazów uszanowania dla zarządu KPH i jego ponad 160 członków, których energia może przenosić góry.

Koło Przyjaciół Harcerstwa w Przasnyszu zawiązało się dzięki inicjatywie Witolda Deptały. Jego powstanie wiąże się z uroczystym świętowaniem 85-lecia harcerstwa na Ziemi Przasnyskiej, które miało miejsce 8 i 9 czerwca 2002 r. Funkcję przewodniczącej KPH od 13 lat pełni niestrudzona hm. Halina Fabrykiewicz, która zadbała o najdrobniejszy szczegół wczorajszego jubileuszu.

 

Tradycją Koła są uroczyste spotkania wigilijne, które od 2003 roku odbywają się w innej placówce edukacyjnej. Prócz adwentowych spotkań, KPH organizuje ogniska w Przejmach i rajdy harcerskie w Górach Dębowych – m.in. w miejscu, gdzie rosną dęby pamięci, które członkowie Koła zasadzili i sprawują nad nimi pieczę.

KPH integruje harcerzy seniorów z młodszymi członkami hufca, pielęgnuje pamięć o lokalnej historii i  angażuje się w liczne aktywności, mające na celu promowanie patriotycznych postaw i zdrowego stylu życia, dbając przy tym o zachowanie harcerskich tradycji.

Organizacja święta Koła Przyjaciół Harcerstwa nie byłaby możliwa bez wsparcia powiatu, miasta Przasnysz oraz gminy Chorzele.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments