Koło Gospodyń Wiejskich z Żelaznej Rządowej laureatem „Kurpika 2021”

W poniedziałek, 20 czerwca Koło Gospodyń Wiejskich z Żelaznej Rządowej, które od 50 lat kultywuje kurpiowskie tradycje, otrzymało nagrodę „Kurpika 2021” w kategorii budzenie tożsamości.

 

Po raz kolejny w Ostrołęce wręczono „Kurpiki”, jedne z najbardziej prestiżowych nagród w regionie. Statuetki, tak jak w Hollywood, powędrowały do prawdziwych gwiazd zasłużonych w kulturze oraz dla regionu kurpiowskiego. Gala wręczenia odbyła się w poniedziałek, 20 czerwca w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury w Ostrołęce.

Nagrody przyznawane są od 2001 roku przez kapitułę, w której skład wchodzi prezes Związku Kurpiów oraz co najmniej czterech zdobywców nagrody z lat ubiegłych. Trafiają one do zasłużonych osób dla regionu kurpiowszczyzny, które nie tylko budzą tożsamość, ale także pracują na jego rozwój. „Kurpiki” przyznawane są w kategorii talent, nauka i pióro, muzyka i taniec, a także twórczość ludowa, budzenie tożsamości, edukacja regionalna, działalność publiczna oraz dziedzictwo kulturowe. Tegoroczne wydarzenie było okazją do podziękowań i wspomnień.

 

Laureatem nagrody „Kurpika” za 2021 roku w kategorii budzenie tożsamości otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Żelaznej Rządowej, które od 50 lat swego istnienia kultywuje kurpiowskie tradycje. W gali wręczenia nagród udział wziął Krzysztof Iwulski, wójt gminy Jednorożec, który na ręce przedstawicielek koła złożył podziękowania za dotychczasową ich prace na rzecz społeczności gminnej.

 

 

j.b.

Źródło moja-ostroleka.pl
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments