Koło Gospodyń Wiejskich w Lesznie zaprosiło seniorów do wspólnego stołu

27 kwietnia w miejscowości Leszno odbyło się pierwsze z serii „Danie Wspólnych Chwil”spotkanie zorganizowane przy współpracy z Fundacją Biedronki.

 

– Naszym głównym celem jest przeciwdziałanie samotności osób starszych poprzez zaproszenie ich do wspólnego stołu. Chcemy zachęcić seniorów do wyjścia z domu i spędzenia czasu z innymi ludźmi. Obecność osób starszych w lokalnej wspólnocie jest niekwestionowaną wartością i należy ją wzmacniać i pielęgnować – informuje koło.

Udział w spotkaniu oprócz seniorów z sołectwa Leszno wzięła także wójt gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska, przewodniczący Rady Gminy Przasnysz Dariusz Jankowski i dzielnicowy sierż. Szt. Krzysztof Chrzanowski.

– Na rozpalenie apetytów podałyśmy aromatyczny krem z pomidorów w towarzystwie gęstej śmietany, prażonych pestek, chipsa z pieczonego boczku i świeżych ziół: koperku, pietruszki i szczypiorku. Później spotkanie uświetniły rozmowy na temat cyberprzestrzeni, sposobów i metod wyłudzania pieniędzy oraz danych osobowych. Poruszone zostały również kwestie zasad poruszania się drogami publicznymi na rowerze i tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym – relacjonuje spotkanie KGW Leszno.

 

Jako danie główne na stołach pojawiły się dwa rodzaje mięsa z sosem pieczeniowym jasnym, a także kulki ziemniaczane z koperkiem.

– Całość dopełniła sałata lodowa z autorskim sosem jednej z członkiń koła. W międzyczasie goście mogli skosztować rolady ze szpinakiem i kurczakiem, rolady serowo – pieczarkowej, muffinek z ciasta francuskiego podanych na wytrawno, kotlecików wieprzowych, deski rozmaitości, sałatki z makaronowej, śledzika pod pierzynką, carpaccio z buraka, sera i orzechów oraz buraczków na ciepło – wyliczają.

Na deser seniorzy mogli skosztować różnego rodzaju ciast oraz zdrowej wody z mięta i cytryną oraz lemoniady cytrynowej.

28 maja seniorzy z Leszna zostali zaproszeni do parku podworskiego na wspólne świętowanie Dnia Matki, ognisko i poczęstunek.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jest
jest
1 rok temu

Cudownie , to jest integracja , chętnie wzięłabym udział .

KGW w Lesznie
KGW w Lesznie
1 rok temu
Reply to  jest

Jeśli jest Pani seniorem serdecznie zapraszamy do wspólnego stołu 28 maja

jest
jest
1 rok temu
Reply to  KGW w Lesznie

Tak , jestem seniorką z Przasnysza , bardzo dziękuję za zaproszenie, nie spodziewałam się.Jestem pod bardzo wielkim wrażeniem jak dobrze działają KGW w Gminie Przasnysz. Gratulacje i życzenia niech Wam się darzy.:)