Kolejni mieszkańcy oszukani podczas internetowych zakupów

Grudzień to okres wzmożonej aktywności internetowej i zakupów online. Walkę o „klienta” podejmują też cyberprzestępcy. W ostatnim tygodniu ofiarami oszustów padł mężczyzna, który chciał kupić zderzak do auta i kobieta, która postanowiła sprzedać ubrania.

 

Mężczyzna z powiatu makowskiego kupił na popularnym portalu społecznościowym zderzak do swojego auta w atrakcyjnej cenie.

– Sprzedający od razu napisał, że w grę wchodzi tylko przelew z góry na wskazane konto bankowe. Kupujący nie podejrzewał, że ma do czynienia z oszustem i przelał pieniądze za zderzak. Niestety towotu nie otrzymał i pieniędzy nie odzyskał – informuje Monika Winnik, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

 

W ubiegłym tygodniu oszukana została też młoda kobieta.

– Na jednym z popularnych portali wystawiła na sprzedaż ubrania. Szybko znalazł się zainteresowany ich kupnem i wysłał wiadomość mailową do sprzyjającej. Kobieta ucieszyła się, że tak szybko jej towar znalazł nowego właściciela, a ona otrzyma pieniądze. W przesłanej wiadomości była informacja, że użytkownik dokonał zakupu przedmiotu i prosi o zatwierdzenie zamówienia. Kobieta  kliknęła w napis potwierdź, po czym przekierowano ją na stronę, gdzie wybrała swój bank i tam wpisała swoje dane do konta i kody weryfikacji po czym wylogowała się. Strona ta łudząco przypominała stronę jej banku. Kiedy ponownie zalogowała się na swoje konto zobaczyła, że pieniądze zniknęły – opowiada oficer prasowy.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments