Kolejne zmiany w wydziale komunikacji w Przasnyszu. Ma być sprawniej i szybciej, choć chwilowo będzie gorzej.

Wydział Komunikacji w przasnyskim starostwie był przedmiotem naszych licznych publikacji, bo pożegnanie kolejek nie okazało się sprawą prostą. Wyjściem z sytuacji miał być elektroniczny system obsługi klientów, ale do normalności wiedzie wyboista droga. Przasnyscy kierowcy tracili czas i nerwy, niekiedy obrzucając rzeczywistość najszczerszym przekleństwem. Starosta zapowiedział kolejne zmiany. Choć towarzyszą im trudności, docelowo ma być lepiej.

 

– Wydziały komunikacji we wszystkich starostwach są najbardziej nerwowe i najbardziej znienawidzone przez mieszkańców, bo w kolejkach trzeba czekać bardzo długo. Wiem, że sytuacja jest napięta także i u nas, dlatego wydział komunikacji w naszym starostwie przenosimy do nowego budynku, gdzie mamy zainstalowany nowoczesny system kolejkowy. Będzie można pobrać numerek i rejestrować się przez internet na określony dzień i godzinę, aby uniknąć długiego oczekiwania — wyjaśnił starosta Krzysztof Bieńkowski, dodając, że jest to istotne choćby z powodu zagrożenia epidemicznego.

W dotychczasowym miejscu na ciasnym korytarzu koczowała niekiedy przez długie godziny liczna grupa mieszkańców, co generowało nie tylko ryzyko, ale i nerwowe sytuacje.

 

Starosta uczulił, że zmiany nigdy nie są przyjemne, więc okres przejściowy może być trudny. Jednocześnie zapewnia, że docelowo przenosiny przyczynią się do lepszej i szybszej obsługi klienta. – Mocno nad tym pracujemy, a usprawnienie obsługi jest jednym z naszych priorytetów — dodał.

 

W rozmowie z wicestarostą Waldemarem Trochimiukiem dowiedzieliśmy się, że przenosiny nastąpiły wczoraj, a wydział komunikacji rozpoczyna funkcjonowanie w nowym miejscu. Wiceszef powiatu przyznaje, że zmianie budynku towarzyszą trudności oraz duży stres. Pozostaje mieć nadzieję, że w znienawidzonym przez kierowców wydziale szybko zapanuje porządek, a zmiany zaowocują sprawniejszą obsługą.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gtfanatyk
Gtfanatyk
3 lat temu

Jeszcze zmiany kadrowe by się przydały.

rob
rob
3 lat temu

Wbrew pozorom koronawirus niechcący usprawnił działanie urzędu, kupiłem pojazd wrzuciłem dokumenty do urny, zajęło mi to 15 sekund, za cztery dni zadzwoniła pani i zaprosiła po odbiór miękkiego dowodu na konkretną godzinę wzieła pieniądze wpłaciła w kasie i oddała dokumenty i tablice trwało to około 10 minut, za miesiąc zadzwoniłem z pytaniem czy jest stały dowód (tu zastrzeżenie dodzwonienie się trwało około pół godziny) i zostałem umówiony na konkretną godzinę po odbiór i odebrałem dokumenty w 10 min . łączny czas spędzony w urzędzie 20min 15 sekund w sumie jestem zadowolony.

arczi
arczi
3 lat temu

Jeszcze przed zmianami, po wrzuceniu do urny kompletu dokumentów za dwa dni miałem „miękki dowód”. Po wprowadzeniu systemu numerkowego odbierajac dowód rejestracyjny już dwa kolejne dni ok. 9.00 nie było numerków choć na monitorze liczba oczekujących na wydanie dowodu rejestracyjnego była 0. Oczywiście puki co brak możliwości pobrania numerka online nie ma. Czekam na poprawę.