Kolejne zderzenie z łosiem na drogach powiatu przasnyskiego

W piątek, 12 marca w Obrębie (gmina Przasnysz) doszło do kolejnego już wypadku z udziałem dzikiego zwierzęcia. Tym razem pod koła nadjeżdżającego pojazdu wtargnął łoś.

 

Do zdarzenia doszło około godziny 22:00.

– W miejscowości Obrąb (gm. Przasnysz) kierujący samochodem marki Skoda Octavia uderzył w łosia, który wtargnął na jezdnię wprost pod jadący pojazd – informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak.

 

Przedwiośnie to okres, w którym wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Policja apeluje o zachowanie ostrożności.

  • Najczęściej do zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt dochodzi pomiędzy zmierzchem, a świtem. I właśnie w tym czasie powinniśmy zachować szczególną ostrożność.
  • Nigdy nie lekceważ znaku drogowego A18-b „Uwaga dzikie zwierzęta”. Widząc ten znak należy zwolnić i jechać ze stałą prędkością, aby w obliczu zagrożenia mieć czas na odpowiednią reakcję.
  • Pamiętaj, że dzikie zwierzęta zazwyczaj przemieszczają się w stadzie.
  • Kiedy dostrzeżesz dzikie zwierzę przy drodze natychmiast zwolnij. Spróbuj oddać kilka ostrzeżeń migając światłami, lub użyj sygnału dźwiękowego.

 

Jeżeli już dojdzie do kolizji z dzikim zwierzęciem, powinniśmy pamiętać o właściwym postępowaniu. Na początku należy zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Jeśli są osoby ranne, powinniśmy niezwłocznie udzielić im pomocy i zawiadomić odpowiednie służby ratunkowe dzwoniąc na numer alarmowy 112.


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments