Kolejne sportowe stowarzyszenie na mapie miasta: Przasnyski Klub Tenisowy

Przasnyscy tenisiści to kolejni sportowcy amatorzy, którzy postanowili sformalizować swoją działalność i zarejestrować stowarzyszenie.

 

Historia tenisa ziemnego w Przasnyszu zaczęła się w latach 70. od grupy młodych zapaleńców grających na korcie ziemnym na nieistniejącym już stadionie, a w późniejszych latach na  tzw.  basenie przy ul. Zawodzie w Przasnyszu.

– W 1978 odbyły się I Mistrzostwa Przasnysza organizowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową ,,Jaskółka”, a w późniejszych latach także przez Jednostkę Wojskową i OSIR Przasnysz. W 2002 powstały istniejące do dnia dzisiejszego korty ziemne na obiekcie OSIR w Przasnyszu  gdzie systematycznie od 21 lat organizujemy szereg zawodów w tenisie  ziemnym o różnej randze i charakterze, skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Przasnysza i Powiatu Przasnyskiego – informuje Krzysztof Mendalka.

– Jesteśmy najbardziej prestiżowym oraz rozpoznawalnym klubem tenisowym w regionie współpracującym z podobnymi klubami z terenu powiatów ościennych, województwa warmińsko-mazurskiego, jak i miasta stołecznego Warszawy. Przekrój wiekowy uczestników zawodów tenisowych kształtuje się od 5 do 75 lat. Działania Stowarzyszenia wybiegają poza granice miasta – członkowie oraz osoby wspierające uczestniczą w licznych zawodach na terenie całego kraju promując działania prozdrowotne miasta Przasnysz – przekazuje.

Zainteresowanie tenisem ziemny wzrasta nieustannie, głównie dzięki sukcesom osiąganym przez polskich zawodników na arenach światowych. – Dlatego i my dokładamy wszelkich starań tworząc idealne warunki do trenowania jak również aktywnego spędzania czasu wolnego. Tworzymy możliwość nawiązywania nowych kontaktów społecznych poprzez organizację cyklicznych spotkań, eventów czy amatorskich turniejów – komentuje Krzysztof Mendalka.

– W 22 letniej historii naszego klubu możemy się poszczycić organizacją z zachowaniem ciągłości Indywidualnych i Deblowych Mistrzostw w tenisie ziemnym, organizacji Challengera tenisowego oraz wieloletniej tradycji rozgrywania ligi tenisowej pomiędzy miastami Przasnysza – Ciechanowa – Mławy -Szczytna i Biskupca. W trakcie organizacji naszych zawodów wzięło w nich udział kilkaset osób a wiele z nich do chwili obecnej uprawia tenis ziemny – dodaje.

W stowarzyszeniu działa 18 wolontariuszy posiadających wieloletnie (20 lat) doświadczenie w organizacji zawodów sportowych i dwóch instruktorów tenisa ziemnego którzy od kilku lat (8 lat) prowadzą zajęcia w zakresie nauki podstaw tenisa ziemnego dla młodzieży. W zasobach kadrowych są też sędziowie tenisa ziemnego z doświadczeniem na kortach w amatorskich zawodach,  a także zaplecze administracyjne niezbędne do organizacji poszczególnych zawodów.

Klub posiada sprzęt sportowy do nauki tenisa dla dzieci młodzieży szkolnej i dorosłych.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments