Kolejna przysięga w 5MBOT już w najbliższą sobotę

16 nowych żołnierzy i 25 absolwentów kursu podoficerskiego SONDA w najbliższą sobotę złoży ślubowanie.

 

29 maja w sobotę na terenie ciechanowskich koszar odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy – ochotników, którzy obecnie kończą swoje pierwsze szkolenie w szeregach WOT. Tym razem złoży je 16 żołnierzy, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z wojskiem i to właśnie w 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej postanowili rozpocząć swoją przygodę z mundurem.

 

Szkolenie jakie przeszli ochotnicy w ciągu ostatnich 16 lub 8 dni jest dla nich wstępem do 3 – letniego cyklu szkolenia żołnierzy WOT. Tuż po przysiędze wojskowej każdy nowo zaprzysiężony żołnierz otrzyma grafik szkoleń rotacyjnych jakie są zaplanowane do końca 2021 roku, a już po miesiącu rozpocznie pierwsze ze szkoleń indywidualnych w ramach 3 – letniego cyklu.

Tego samego dnia po zaprzysiężeniu nowych terytorialsów odbędzie się także mianowanie na pierwszy stopień podoficerski. Ślubowanie złoży 25 absolwentów kursu SONDA, którzy od tej chwili będą zajmować stanowiska kaprali w szeregach 5. Brygady.

Tym razem jeszcze w uroczystości nie będą mogły wziąć udziału rodziny bliskich, dlatego brygada zapewni relację z uroczystości na kanale WOT na YouTube.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments