Kolejna edycja Festiwalu Fabryka Światła już we wrześniu.

Miasto Przasnysz i Mazowiecki Instytut Kultury wspólnie wyraziły wolę kontynuacji Festiwalu Fabryka Światła w 2019 roku. Wstępnie postanowiono, że finał VI edycji Festiwalu odbędzie w sobotę, 7 września 2019 roku na Rynku miejskim w Przasnyszu.

Wydarzenie główne poprzedzone zostanie, jak co roku różnymi wydarzeniami i działaniami przygotowanymi z udziałem przasnyskich instytucji dotychczas zaangażowanych w realizację Festiwalu m.in.: Miejski Dom Kultury, Muzeum Historyczne, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej. Ze względu na pogodę, która w zeszłym roku uniemożliwiła obejrzenie publiczności widowiska laserowego, postanowiono powtórzyć je w tym roku w nowej aranżacji zaproponowanej przez MIK. Nad pozostałymi elementami Festiwalu rozpoczęto już prace z udziałem zaangażowanych partnerów po stronie Przasnysza. Program Festiwalu i jego realizacja nastąpi przy znaczącym udziale przedstawicieli Przasnysza i przy wsparciu MIK.

W spotkaniu, które odbyło się w Warszawie wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta w Przasnyszu: Łukasz Chrostowski – Burmistrz Przasnysza, Marta Przewodowska – Kierownik Referatu Promocji Miasta i współpracy z organizacjami pozarządowymi, Dyrektor MDK w Przasnyszu – Magdalena Król, a ze strony MIK: Beata Polaczyńska – Dyrektor Mazowieckiego Instytutu Kultury, Izabela Bednarczyk – Zastępca Dyrektora ds. artystycznych, Sławosz Balcerzak – Kierownik Działu Galerii i Wystaw, koordynator FFŚ w Przasnyszu z ramienia MIK.


 

Źródło UM Przasnysz
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments