Kochankowie Sally Brown wystąpili w Przasnyszu

W piątek, 24 czerwca o godz. 20.00 w letniej czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu odbył się koncert giżyckiego zespołu Kochankowie Sally Brown.

 

Kochankowie Sally Brown to zespół muzyczny specjalizujący się w szantach i pieśniach żeglarskich. W 1993 r. zespół złożony z ośmiu osób założyła grupa szkolnych przyjaciół. W ciągu dwóch lat koncertowali w Bartoszycach, Braniewie, jak również na festiwalu „Kopyść” w Białymstoku.

– Gdy muzycy odbywali służbę wojskową koncertowali w trzyosobowym składzie (wówczas na Festiwalu Szantowym w Mikołajkach zdobyli wywalczyli drugie miejsce).Grupa niejako odrodziła się po raz trzeci w Suwałkach (woj. podlaskie). Wtedy też zdobyli zwycięstwo w lokalnym przeglądzie „Szanty-Party” (połączone z nominacją na krakowski festiwal „Shanties”). Ostateczna reaktywacja zespołu rozpoczęła się w Giżycku – w Giżyckim Centrum Kultury. Jesienią 1998 r. rozpoczęły się próby. Zespół tworzyli wówczas: Piotr Mackun, Sylwester Karnafel, Seweryn Karnafel, Jacek Apanasewicz i Tomasz Żukowski . Po sukcesie podczas wiosennego festiwalu „Kopyść `99” grupa rozpoczęła intensywną działalność artystyczną. Była też wielokrotnie nagradzana na festiwalach i przeglądach szantowych. „Kochankowie” wydali płytę CD pt. Morza pieśń – informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

 

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Korsarz
Korsarz
1 miesiąc temu

Oby częściej. Może teraz jakiś wieczór jazzowy?

Anka
Anka
1 miesiąc temu

Na jazzie przy parku

Korsarz
Korsarz
1 miesiąc temu
Reply to  Anka

No będziesz stała i machała do kierowców

Przaśnik
Przaśnik
1 miesiąc temu

Tylko dlaczego ten koncert nie odbył sie na rynku, a na zaniedbanym podwórku?.

Edam
Edam
1 miesiąc temu
Reply to  Przaśnik

bo burmistrz na plakacie napisał: w razie niepogody koncert odbędzie sie w BIBLIOTECE. Widocznie była „niepogoda”

Incognito
Incognito
1 miesiąc temu
Reply to  Przaśnik

No fakt… Lepiej byłoby na tle toi toi i w towarzystwie z hałasem agregatów i dmuchańców. Polecam na przyszłość nie oceniać według własnych „tak mi sie wydaje” ty użyć rozumu 🙂