Kiedy trasa „różowych słupów” zostanie oznakowana? Zapytaliśmy starostę

Temat oznakowania trasy „różowych słupów” wrócił na sesji rady miejskiej. O termin namalowania znaków poziomych zapytaliśmy starostę, Krzysztofa Bieńkowskiego.

 

Temat poziomego oznakowania drogi do Chorzel, tzw. trasy różowych słupów, co jakiś czas wraca na sesje rady miasta. To za sprawą radnego Sławomira Czaplickiego, który korzystając z obecności na sesjach przewodniczącej rady powiatu, Katarzyny Wróblewskiej dopytuje o malowanie na drodze pasów.

– Po ostatniej sesji, kwestię przekazałam panu staroście. Dostałam zapewnienie, że zostanie to wykonane i tak też przekazuję. Dodam od siebie, że zwróciłam się z prośbą o jak najszybsze zrealizowanie tego postulatu – mówiła przewodnicząca na październikowej sesji.

 

Ponieważ jednak konkretna data na sesji nie padła, postanowiliśmy zwrócić się z pytaniem do starosty, Krzysztofa Bieńkowskiego. Wbrew jednak zapowiedziom z lipca, że oznakowanie zostanie namalowane przed końcem roku, przyznał, że działanie zostanie przesunięte już na rok przyszły.

– Powiat przewiduje modernizację oznakowania i rowów w następnym roku – poinformował nas.

 

 

guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojciech
Wojciech
26 dni temu

Ja jeżdżę trzeźwy i brak oznakowania mi nie przeszkadza. A Sławomir? Pozostawiam bez komentarza…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
26 dni temu
odpowiada  Wojciech

Nie chcesz chyba powiedzieć, że brak pasów przy jeździe po zmroku nie wpływa negatywnie na bezpieczeństwo. No ale jak się jeździ jedynie w niedzielne przedpołudnie do kościoła i czasami na zakupy do Biedry to rzeczywiście pasy niepotrzebne.

Jan
Jan
26 dni temu
odpowiada  Wojciech

To się lepiej naoij, może coś mądrzejszego napiszesz.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
26 dni temu
odpowiada  Jan

Za stary już jestem na picie w tygodniu. W sobotę to co innego. Więc może w niedzielę na kacu coś mądrego skrobnę.

Jan
Jan
26 dni temu

To było do anonima Wojciecha.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
25 dni temu
odpowiada  Jan

Sorki, masz rację.

ANDRZEJ
ANDRZEJ
26 dni temu
odpowiada  Wojciech

Wojciechu znaki poziome na drodze nie służą (jak Ty sądzisz ) do tego by pijany kierowca miał łatwiej wrócić do domu biorąc pas środkowy „między koła ” i nie zaliczył rowu. Te znaki służą do podniesienia bezpieczeństwa na drodze dla korzystających z niej kierowców. Taka jest ich rola . Zarządca drogi powinien dbać o jej właściwe utrzymanie a w tym i o to by te pasy były widoczne . Tylko tyle i aż tyle.

Gringo
Gringo
25 dni temu
odpowiada  ANDRZEJ

Powinny tam patrole częściej stać, bo żarty żartami, ale tamtedy faktycznie mnóstwo pijaków wraca do chaty.