Kiedy rozpocznie się przebudowa ulicy Świerczewo? Znamy datę

W czasie ostatniej sesji Radni Rady Miejskiej w Przasnyszu burmistrz Łukasz Chrostowski poinformował o terminie rozpoczęcia przebudowy ulicy Świerczewo w Przasnyszu. Roboty na drodze rozpoczną się wkrótce.

 

O datę rozpoczęcia inwestycji jaką jest przebudowa ulicy Świerczewo pytał w czasie sesji rady miasta radny Arkadiusz Chmielik. W odpowiedzi usłyszał, że pierwsze prace powinny ruszyć około 9 maja.

Wykonawcą drogi będzie firma BRUKTIM Usługi Budowlano – Projektowe Sylwester Barański z Ostrołęki. Koszt przebudowy to ponad 3,8 mln złotych. Na inwestycję samorząd miejski pozyskał 3,3 mln zł z programu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

 

– Przebudowa ulicy Świerczewo, to jedna z ważniejszych inwestycji, które zaplanowaliśmy na 2022 r. Ulica obsługuje intensywną zabudowę i zlokalizowane przy niej instytucje użyteczności publicznej, czyli przychodnie, przedszkole, żłobek, DPS. Bezpośrednio łączy drogę krajową nr 57 przez odcinek ul. Ogrodowej z drogą wojewódzką nr 617 – mówił naszej redakcji Łukasz Machałowski, zastępca burmistrza Przasnysza.

Zadanie obejmuje odcinek o długości 774 metrów i zakłada budowę siedmiometrowej jezdni asfaltowej, zatok postojowych i zjazdów, przebudowę skrzyżowań i kolidujących urządzeń energetycznych, a także obustronny, dwumetrowy chodnik, przejścia dla pieszych z azylami i jedno wyniesione oraz doświetlenie skrzyżowań.

Dodatkowo zostaną doświetlone przejścia dla pieszych, rozbudowane oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa, która od lat jest w bardzo kiepskim stanie.

 

ren

Sprawdź również
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
22 dni temu

Nareszcie!

Pimpek
Pimpek
22 dni temu

O gazie można zapomnieć czytając ten artykuł

Konował
Konował
22 dni temu
Reply to  Pimpek

Zrobią drogę, a za rok posępną gaz.

Mistrz
Mistrz
22 dni temu

Oby tylko nie robiła za mała obwodnicę. Bo szybko zostanie zniszczona

Jamal
Jamal
22 dni temu

Burmistrz niech zbiera kasę na ul. Kolejową, bo jest w fatalnym stanie, studzienki zapadnięte, przy Zespole Szkół asfalt już się zapada, a teraz doszły jeszcze niechlujne łaty po budowie kanalizacji. Mam nadzieje że ktoś zwróci na to uwagę przy odbiorze tej inwestycji bo jakość łaty woła o pomstę.

MIKI
MIKI
21 dni temu

aktualnie wykonywany jest remont ul. Zawodzie – moje pytania:

  1. kiedy będzie sieć gazowa i przyłącza gazowe do działek??
  2. dlaczego nie jest wymieniana sieć wodociągowa i przyłącza wodociągowe
  3. dlaczego nie są „wrzucane ” w ziemię sieci napowietrzne telefoniczne i elektryczne?

czy tak wykonuje sie inwestycję za tak duże pieniądze??
za pół roku wejdzie firma i będzie wykonywać sieć gazową i przyłącza
czy ktoś ma olej w głowię i myśli w tym urzędzie???
i to z naszych pieniędzy

to samo dotyczy ulicy świerczewo!!!!!
wszystko pod publiczkę i wybory, ale bez głowy!!!!

Konowal
Konowal
21 dni temu
Reply to  MIKI

1. Po zakończeniu remontu
2. Bo tak i już
3. Bo nie.

Liczmy głosy wyborcze

Kasiaalbonie
Kasiaalbonie
20 dni temu
Reply to  MIKI

https://www.infoprzasnysz.com/remont-ul-zawodzie-w-przasnyszu-dopiero-w-2022-r-co-z-przebudowa-ul-swierczewo/ „– Konieczność zmiany terminu rozpoczęcia i zakończenia realizacji zadania w stosunku do zadeklarowanego wcześniej związana jest z intensywnym procesem gazyfikacji Miasta Przasnysz prowadzonym przez Polską Spółkę Gazownictwa S.A., która na jesieni tego roku obejmie budowę sieci gazowej w ulicy Zawodzie, a następnie w ul. Świerczewo, na odcinku przewidzianym do przebudowy. Po przeanalizowaniu danych, przekazanych Urzędowi Miasta Przasnysz w lipcu br., dotyczących przebiegu sieci gazowej i harmonogramu robót w pasie drogowym ul. Zawodzie, w celu zapewnienia prawidłowej realizacji inwestycji drogowej oraz budowy gazociągu, zachodzi konieczność koordynacji w/w prac i przesunięcia terminu zakończenia realizacji zadania na rok 2022 r. – powiedział naszej… Czytaj więcej »