Kiedy rozpocznie się przebudowa ulicy Świerczewo? Znamy datę

W czasie ostatniej sesji Radni Rady Miejskiej w Przasnyszu burmistrz Łukasz Chrostowski poinformował o terminie rozpoczęcia przebudowy ulicy Świerczewo w Przasnyszu. Roboty na drodze rozpoczną się wkrótce.

 

O datę rozpoczęcia inwestycji jaką jest przebudowa ulicy Świerczewo pytał w czasie sesji rady miasta radny Arkadiusz Chmielik. W odpowiedzi usłyszał, że pierwsze prace powinny ruszyć około 9 maja.

Wykonawcą drogi będzie firma BRUKTIM Usługi Budowlano – Projektowe Sylwester Barański z Ostrołęki. Koszt przebudowy to ponad 3,8 mln złotych. Na inwestycję samorząd miejski pozyskał 3,3 mln zł z programu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

 

– Przebudowa ulicy Świerczewo, to jedna z ważniejszych inwestycji, które zaplanowaliśmy na 2022 r. Ulica obsługuje intensywną zabudowę i zlokalizowane przy niej instytucje użyteczności publicznej, czyli przychodnie, przedszkole, żłobek, DPS. Bezpośrednio łączy drogę krajową nr 57 przez odcinek ul. Ogrodowej z drogą wojewódzką nr 617 – mówił naszej redakcji Łukasz Machałowski, zastępca burmistrza Przasnysza.

Zadanie obejmuje odcinek o długości 774 metrów i zakłada budowę siedmiometrowej jezdni asfaltowej, zatok postojowych i zjazdów, przebudowę skrzyżowań i kolidujących urządzeń energetycznych, a także obustronny, dwumetrowy chodnik, przejścia dla pieszych z azylami i jedno wyniesione oraz doświetlenie skrzyżowań.

Dodatkowo zostaną doświetlone przejścia dla pieszych, rozbudowane oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa, która od lat jest w bardzo kiepskim stanie.

 

ren

Sprawdź również
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
7 miesięcy temu

Nareszcie!

Pimpek
Pimpek
7 miesięcy temu

O gazie można zapomnieć czytając ten artykuł

Konował
Konował
7 miesięcy temu
Reply to  Pimpek

Zrobią drogę, a za rok posępną gaz.

Mistrz
Mistrz
7 miesięcy temu

Oby tylko nie robiła za mała obwodnicę. Bo szybko zostanie zniszczona

Jamal
Jamal
7 miesięcy temu

Burmistrz niech zbiera kasę na ul. Kolejową, bo jest w fatalnym stanie, studzienki zapadnięte, przy Zespole Szkół asfalt już się zapada, a teraz doszły jeszcze niechlujne łaty po budowie kanalizacji. Mam nadzieje że ktoś zwróci na to uwagę przy odbiorze tej inwestycji bo jakość łaty woła o pomstę.

MIKI
MIKI
7 miesięcy temu

aktualnie wykonywany jest remont ul. Zawodzie – moje pytania:

  1. kiedy będzie sieć gazowa i przyłącza gazowe do działek??
  2. dlaczego nie jest wymieniana sieć wodociągowa i przyłącza wodociągowe
  3. dlaczego nie są „wrzucane ” w ziemię sieci napowietrzne telefoniczne i elektryczne?

czy tak wykonuje sie inwestycję za tak duże pieniądze??
za pół roku wejdzie firma i będzie wykonywać sieć gazową i przyłącza
czy ktoś ma olej w głowię i myśli w tym urzędzie???
i to z naszych pieniędzy

to samo dotyczy ulicy świerczewo!!!!!
wszystko pod publiczkę i wybory, ale bez głowy!!!!

Konowal
Konowal
7 miesięcy temu
Reply to  MIKI

1. Po zakończeniu remontu
2. Bo tak i już
3. Bo nie.

Liczmy głosy wyborcze

Kasiaalbonie
Kasiaalbonie
7 miesięcy temu
Reply to  MIKI

https://www.infoprzasnysz.com/remont-ul-zawodzie-w-przasnyszu-dopiero-w-2022-r-co-z-przebudowa-ul-swierczewo/ „– Konieczność zmiany terminu rozpoczęcia i zakończenia realizacji zadania w stosunku do zadeklarowanego wcześniej związana jest z intensywnym procesem gazyfikacji Miasta Przasnysz prowadzonym przez Polską Spółkę Gazownictwa S.A., która na jesieni tego roku obejmie budowę sieci gazowej w ulicy Zawodzie, a następnie w ul. Świerczewo, na odcinku przewidzianym do przebudowy. Po przeanalizowaniu danych, przekazanych Urzędowi Miasta Przasnysz w lipcu br., dotyczących przebiegu sieci gazowej i harmonogramu robót w pasie drogowym ul. Zawodzie, w celu zapewnienia prawidłowej realizacji inwestycji drogowej oraz budowy gazociągu, zachodzi konieczność koordynacji w/w prac i przesunięcia terminu zakończenia realizacji zadania na rok 2022 r. – powiedział naszej… Czytaj więcej »