Kartki i apteczki od harcerzy dla żołnierzy z Ukrainy

W pomoc ukraińskim żołnierzom angażują się harcerze. Wyposażają apteczki, a młodsze zuchy przygotowują własnoręcznie wykonane kartki.

 

Chorągiew Mazowiecka Związku Harcerstwa Polskiego organizuje akcję przygotowywania indywidualnych apteczek z artykułami, które są niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy dla walczących na Ukrainie.

Mają uszytych około tysiąca etui, które są obecnie wyposażane w odpowiednie materiały opatrunkowe i inne artykuły niezbędne do udzielania pierwszej pomocy w warunkach wojennych. Zebrane materiały są dostarczane w kilka miejsc. Odbiór ich można zgłosić także koordynatorowi Sztabu Mazowieckiego Pogotowia Harcerskiego „ZHP dla Ukrainy”, hm. Jackowi Klingerowi, który jest także komendantem Hufca ZHP Przasnysz.

 

Dodatkowo wraz z apteczkami dla ukraińskich żołnierzy pojadą kartki wykonane przez najmłodszych harcerzy. Do akcji przyłączyła się także 2. Gromada Zuchowa „Młode Orły”, która działa przy Szkole Podstawowej nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Przasnyszu. Dzieci wykonały piękne kartki, które mają wesprzeć na duchu walczących o wolność Ukrainy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments