Joanna Cieślik na konferencji z udziałem IPiSS i UKSW: Odbiór programu jest bardzo dobry

W piątek, 29.07.2022 przed południem w Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbyła się konferencja dotycząca projektu „Łagodzenie skutków pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+”. W czasie konferencji omówiono dotychczasowe działania programu, a także jego przyszłość.

 

W konferencji udział wzięli m.in. Agnieszka Sowa-Kofta, profesor w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych, burmistrz Łukasz Chrostowski oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Joanna Cieślik.

– To projekt naukowy. Jego idea wynika z tego, że osoby starsze były szczególnie dotknięte skutkami pandemii. Dlatego pomyśleliśmy, że najpierw zbadamy jakie są potrzeby osób starszych i co mogłoby im pomóc na nowo nawiązać relacje społeczne i uaktywnić ich w społeczności lokalnej – mówiła Agnieszka Sowa-Kofta, profesor w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych. Dodała, że gminy, które zostały wytypowane do programu to miejsca, gdzie udział osób starszych jest powyżej średniej dla województwa mazowieckiego.

 

– Do tej pory nie było tak kompleksowego wsparcia dla osób z tej grupy wiekowej. Myślę, że w tym projekcie każdy znajduje coś dla siebie. Mamy już bardzo dobry odbiór programu. Dzwonią do nas dzieci seniorów, które mówią, że widzą pozytywne efekty tych aktywności, a sami uczestnicy czasem martwią się tym, że program się skończy i pytają co będzie dalej – mówiła z kolei Joanna Cieślik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Uczestnicy konferencji mieli możliwość obejrzenia zajęć batiku, które prowadzi Tomasz Jakubowski z Pracowni Batiku Mamut w Przasnyszu.

Program „Łagodzenie skutków pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+” realizowany jest  przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego wspólnie z Instytutem Pracy i Spraw Socjalnych  oraz z Miastem Przasnysz.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldek
Waldek
21 dni temu

Emeryci na emeryturę! Dajcie młodym pracować!!!

ewa
ewa
21 dni temu

Ta pani C to już chyba powinna iść na emeryturę, a nie blokować miejsca pracy.

wpz
wpz
20 dni temu

A kto to że tyle o niej? Tu macie przyczynę wyludniania się miasta.

Pasjonat
Pasjonat
20 dni temu

Czy to nie są pieniądze wyrzucane w błoto ? Seniorzy odczuwają skutki covida ? Młodzi chyba są nadzieja, a nie seniorzy. Potem słyszymy miasto się nie rozwija ? Więcej dla seniorów, a miasto będzie rozwijało się adekwatnie do odbiorców …

przasnyszanka
przasnyszanka
20 dni temu

Pan Tomasz Jakubowski jest najlepszy…artysta,historyk ,kultura i wiedza ,jak również ogromne zaangażowanie i chęci…