Jest dodatkowy nabór do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ogłosiło dodatkowy nabór do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Zgłoszenia będą przyjmowane do 12 września 2022 r.

 

Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy asystenta osoby niepełnosprawnej mogą wypełniać  dokumentów w ramach naboru i dostarczenie ich do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu przy ul. Berka Joselewicza 6 do 12 września 2022 roku.

Program będzie realizowany do dnia 31 grudnia 2022 r. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: (29) 752 – 51 – 73 wew. 13 lub 19 , kom. 511 951 468 lub drogą elektroniczną pisząc na adres: sekretariat@pcpr-przasnysz.pl

 

Głównym celem programu jest wprowadzenie usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności: o stopniu znacznym lub o stopniu umiarkowanym, lub traktowane na równi do wymienionych zgodnie z ustawą.

Usługi asystencji osobistej mogą w szczególności polegać na pomocy asystenta w:

  • Wykonywaniu czynności dnia codziennego dla uczestnika Programu;
  • Wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem Programu w wybrane przez uczestnika miejsca;
  • Załatwianiu spraw urzędowych;
  • Korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy);
  • Zaprowadzaniu dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności do placówki oświatowej lub przyprowadzaniu ich z niej.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hubert
Hubert
1 rok temu

zdecydowanie polecam!