Jest decyzja Senatu w sprawie 14. emerytury. Ustawa trafi teraz do prezydenta

W czwartek, 9 czerwca Senat przyjął ustawę o dodatkowym świadczeniu. Wypłata 14. emerytury coraz bliżej.

 

Senat RP przyjął ustawę o dodatkowym świadczeniu emerytalnym. Wniosek poparło 51 senatorów, a 42 było przeciwnych, co oznacza, ze kończą się prace legislacyjne. Teraz ustawa o 14. emeryturze trafi do podpisu prezydenta. Jeśli Andrzej Duda nie zwróci jej do Sejmu lub też nie skieruje do Trybunału Konstytucyjnego to ustawa będzie mogła być opublikowana i wejdzie w życie w terminie 14 dni po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw.

 

Kwota 14. emerytury ma wynosić około 1218 złotych netto, czyli równowartość najniższej emerytury. Tyle otrzymają osoby, których świadczenie brutto wynosi nie więcej niż 2900 złotych. Emeryci, którzy otrzymują wyższe świadczenia także mogą liczyć na dodatek, ale zostanie pomniejszony o różnicę pomiędzy kwotą wysokości comiesięcznego świadczenia, a kwotą 2900 złotych. Pieniądze maja trafić do emerytów między 25 sierpnia a 20 września 2022 roku.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
20 dni temu

Kupujemy głosy wyborców za ich własne pieniądze. Super. Ciekawe, kto spłaci długi zaciągnięte przez tych złodziei.

Jagoda
Jagoda
20 dni temu

Na szczęście nie wszystkich emerytów da się kupić. Ja i mój mąż jesteśmy tego przykladem

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
20 dni temu
Reply to  Jagoda

👍

Tomasz
Tomasz
19 dni temu

nie ważne, ważne że w tv celebryci tańczą śpiewając na lodzie bo ich twarz wygląda znajomo… i jest fajnie, bo za ropbienie małp dostają grubą $$$$ (i zapewne nie płacą podatków jak nijaki dziennikarz celebryta Piotr Kr.śko. przytulający 700tys pensyjki.) ważne że Komik z Kojowa poklepie prezydenta po ramieniu i poprosi (tzn macie? to dajcie) o kolejną porcję paliwa lub sprzętu wojskowego. a w ogóle to na horyzoncie kowid2 …och znaczy małpia ospa i pewnie lokdałn, maseczki, szczepionki i z 300.000 ponadnormatywnych zgonów (głównie beneficjentów tychże 14 emerytur)… ciemność widzę.

Marta
Marta
19 dni temu

walczymy z inflacją rozdając pieniądze. czyli Polska drugą Wenezuelą (dodam że Wenezuela ma spore złoża ropy a my jesteśmy gołodu…ami). jest tak fajnie że dziadkowie bez dodatku 13 i 14 emerytury pomrą tej zimy bo na węgiel nie stać a po gałęzie sił chodzić nie mają…