Jednorożec. Z flagą pobiegli dla Łucji [FOTO]

Biegacze z klubu „Jednorożec robi co może” postanowili uczcić Narodowy Dzień Niepodległości w oryginalny sposób. Zamiast zawodów biegowych przygotowali trening w barwach narodowych. Impreza przybrała charakter charytatywny. Uczestnicy mogli bowiem wspomóc jedną z młodszych członkiń klubu – Łucję Jeznach.

 

W „Biegu z flagą dla Łucji” wzięło udział 77 osób i jeden piesek. Konto Łucji zaś zostało zasilone 1,5 tys. złotych. W biegu nie było rywalizacji. Wydarzenie było „zwykłym” treningiem na świeżym powietrzu bez pomiaru czasowego. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 5 kilometrów. Niektórzy trasę przebiegli, inni przeszli, jeszcze inni przebyli go na hulajnodze.

Ponieważ wydarzenie odbyło się z okazji Narodowego Święta Niepodległości nie zabrakło flag, biało-czerwonych barw, okolicznościowych gadżetów. W czasie treningu była prowadzona zbiórka na leczenie małej biegaczki Łucji Jeznach.

– Nasza mała mieszkanka zmaga się z wieloma schorzeniami, a my chcemy pomóc jej w walce o lepsze jutro. Każda złotówka to krok do lepszej sprawności naszego jednorożca – komentowali organizatorzy.

 

W imprezie wzięli udział również mieszkańcy Ciechanowa,  Przasnysza, Ojrzenia, Płońska, okolic Gruduska czy nawet Legionowa. Na miejscu startu pojawił się także wójt Krzysztof Iwulski, który razem ze wszystkimi odśpiewał Hymn Polski.

– Podczas pokonywania kolejnych metrów z głośnika płynęła patriotyczna muzyka, która towarzyszyła nam do końca imprezy. Na trasie spotykaliśmy mieszkańców, którzy witali nas z radością i wspierali nas w naszych działaniach. Bardzo szybko dotarliśmy na metę przy szkole. Każdy uczestnik otrzymał medal wykonany ręcznie przez naszego wspaniałego Roberta. Następnie mogliśmy zregenerować siły korzystając z przygotowanego posiłku. Na stole czekały: kawa, herbata, słodkości, pyszne ciasta,  popcorn i wata cukrowa – każdy znalazł coś dla siebie. Natalia z Robertem rozdali pakieciki startowe, a potem losowano upominki. Główna nagroda- deskorolka, trafiła do Michała. Potem komisyjnie przeliczyliśmy pieniążki wrzucane do puszki dla Łucji- okazało się, że zebraliśmy pokaźną sumę, która przekroczyła nasze oczekiwania. Mamie Łucji- Anecie przekazaliśmy 1520 zł. Wzruszona dziękowała wszystkim obecnym za okazane wsparcie. Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do pokazania, że patriotyzm to nie tylko odśpiewanie hymnu i przemarsz z flagą, ale przede wszystkim pomaganie potrzebującym, by wszystkim nam żyło się lepiej w naszym kraju – relacjonuje Anna Urbaniak z JRCM.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments